Рељић за Спутњик истиче да нема сумње да је Такер Карлсон изузетан новинар и храбар човек, а да је Владимир Путин у овом тренутку централна фигура у свету преко које се преламају сви светски догађаји од Газе и Украјине до светског економског система.
Америка као Совјетски Савез пред распадање
Већ су прављене симулације интервјуа где је вештачка интелигенција (АИ) „открила“ шта ће Карлсон да пита а шта ће Путин да одговори, што ће то наравно бити живље и људскије у интервјуу, али ће се разговор кретати у оквирима које је задала АИ.
„Међутим, то показује једно тешко стање у том друштву. Америчко друштво личи на Совјетски Савез у време распадања. То показује да наше приче како постоје „добре и лоше идеологије“ и како неке добре идеологије могу од неког друштва да праве нешто добро, а лоше идеологије од сваког друштва праве лоше, нису тачне. Имали сте комунизам Андропова, Черњенка и тих старих људи зато што у том тренутку у СССР-у нису били способни да нађу неког Путина који је способан и да се у њему сажима моћ тог друштва и да оно крене у напредак. Е сад, Американци имају човека који се зове Бајден који је као неки Черњенко. С тим што је тамо понижење веће.“
А понижење у САД је веће зато што елите не траже само да поставе за председника тог и таквог Бајдена „који не зна где се налази и шта ради“, већ да десетине милиона људи изађу на гласање и потврде да хоће да их води човек који не зна куда иде, додаје Рељић.
Америка у потпуном распадању
У америчком „друштву у потпуном распадању“ појављује се један интервју за који „Вол стрит џурнал“ каже да ће бити најгледанији интервју у историји човечанства, што је тачно као чињеница, али исто тако показује и катастрофално стање у ком се то друштво налази, оцењује Рељић.
„Тресе се читава држава која и даље има најмоћнију привреду на свету и има највише војних база на свету од тога што ће се појавити шта говори њихов конкурент. Мени је тај интервју важан као чињеница која неумољиво показује друштвено стање и стање државне моћи тих западних структура, пре свега САД, пошто Запад не постоји као било каква сила без САД. А ово што је ЕУ, не представља ништа у међународним односима. По мени је тај догађај важан у том контексту. Он је много више од интервјуа, чак је много више од извођача и саговорника, јер је једна дијагноза стања.“
Карлсона чека линч у Америци
Рељић додаје да ће Карлсон по повратку у САД претрпети различите врсте терора, али се нада да се неће претворити у неку врсту „физичког поништавања“, мада ни то не искључује.
„Он личи на човека који је способан да то поднесе и да се после тога учини још важнијим, моћнијим, битнијим и човеком од великог формата. Наравно, увек морамо имати на уму да иза њега стоји нека моћна екипа која у томе налази неки свој интерес и мислим да ће имати ту врсту заштите. Али да ће бити линчован јавно у то уопште не би требало сумњати. Свака беда ће се претворити у куку и мотику која ће доказивати како он поништава демократију. То друштво више нема никакве вредности сем претварања свог страха у неке анти-принципе“.
Такер Карлсон ипак не може бити потпуно поништен зато што представља у реалним односима већинско расположење у САД, а иначе, тај интервју не би био најгледанији на свету када би се он могао лако поништити, закључио је Рељић.
Интервју познатог америчког новинара Такера Карлсона са председником Русије Владимиром Путином и пре приказивања изазвао је такве реакције да се поставља питање каква ће му бити судбина по повратку у Сједињене Државе.
Погледајте и: