Душану помогао Џеко – али направљен је велики кикс

Душан Тадић, капитен српске репрезентације, постигао је гол за Фенербахче у мечу са Алањаспором, али његов погодак није био довољан за победу, а меч је завршен нерешеним резултатом 2:2.
Sputnik
Већ у 12. минуту Алањаспор је повео голом Аугуста, а иако су у наставку и посед лопте и шутеви ка голу били на страни Фенера, домаћин је на полувреме отишао са заостатком.
Изједначење је донео Душан Тадић у 49. минуту када је погодио са беле тачке, да би девет минута касније за предност домаћег тима погодио Един Џеко,
Преко потребна победа фудбалерима Фенербахчеа измакла им је у 63. минуту када је стрелац за Алањаспор поново био Аугусто.
Имао је Бразилац велику шансу да буде и троструки стрелац, али срећом по Фенер није реализовао нову прилику.
Српски капитен ове сезоне одиграо је 25 утакмица на којима је постигао осам голова и седам асистенција.
После кикса који себи нису смели да допуте домаћини су остали други на табели са два бода мање од првог Галатасараја.