Током трајања мисије, која ће почети на пролеће 2025. године, четири одабрана члана посаде ће бити смештена у станишту величине 158 квадратних метара направљеном помоћу 3Д штампача, смештеном у Хјустону.
НАСА прима апликације путем интернет странице мисије CHAPEA до 2. априла ове године, а они који буду изабрани биће плаћени. Није познато о ком износу се ради.
Марс Дјун Алфа станиште у НАСА Свемирском центру Џонсон дизајнирано је за симулацију живота који би могао да чека будуће истраживаче на Црвеној планети, где је окружење сурово и где ће ресурси бити ограничени. Посада тренутно живи и ради у овом станишту у склопу прве CHAPEA мисије, која је испунила више од половине задатка у трајању од 378 дана.
Волонтери ће обављати послове одржавања станишта, узгајаће усеве и вршити друге задатке. Део станишта је и кутија с песком величине 112 квадратних метара за симулацију шетњи на Марсу.
Како би ушли у разматрање, кандидати морају бити држављани САД старости између 30 и 55 година, да добро говоре енглески језик и имају мастер у области СТЕМ-а, као и најмање две године професионалног искуства, најмање хиљаду сати пилотирања авионом или две године радног стажа на СТЕМ докторском програму.
Одређене врсте професионалног искуства могу омогућити и кандидатима без мастер студија да се квалификују.
CHAPEA 2 је друга од три мисије које је НАСА планирала за свој програм. Прва је започела 25. јуна 2023. године.
Погледајте и: