Таква мера се, како наводи лист, разматра као средство за стварање „стратешке дилеме“ за Москву.
Према мишљењу аутора текста, француско војно присуство могло би да заштити неке украјинске територије и да ограничи нападе Русије.
Званични Париз одриче присуство француских војника у Украјини. Званично, специјалне снаге, чији борци нису тајни агенти и потчињавају се Генералштабу, не прелазе украјинску границу.
У понедељак је у Паризу, на иницијативу председника Француске Емануела Макрона, одржана конференција за подршку Кијеву. На њу су били позвани лидери десетак земаља, укључујући Немачку, Велику Британију, Пољску, Данску и Холандију.
Након састанка Макрон је изјавио да су учесници скупа разматрали могућност слања војника у Украјину, али да нису постигли консензус. Он је додао да ће Француска учинити све да Русија „не добије овај рат“.
Следећег дана власти многих европских држава су нагласиле да нема речи о слању војних контингената у Украјину. Исто саопштење је издао и Стејт департмент САД, позивајући се на америчког председника Џозефа Бајдена.
Портпарол Стејт департмента Метју Милер је нагласио да ће свака земља самостално одлучити да ли ће слати војнике у Украјину, а шеф Пентагона Лојд Остин је изјавио да пораз Кијева у актуелном сукобу носи опасност од војног сукоба НАТО-а и Русије.
Убрзо је француска страна покушала да разјасни ситуацију, па је шеф француске дипломатије Стефан Сежурне навео да присуство западних војника у Украјини неће значити учешће у сукобу, док је министар одбране Себастијан Лекорни прецизирао да нема речи о рату против Русије, него да је то што Запад размишља како још да помогне кијевским властима „потпуно нормално“.