На гласању у Сејму учествовало је 440 посланика, од којих је 435 гласало за тај закон, а пет против њега.
Одговарајући на питање посланика због чега Пољска само обуставља важење Споразума, али и не излази из њега, заменик шефа пољске дипломатије Владислав Теофил Бартошевски је рекао да с тим нису сагласни савезници из НАТО-а.
Министарство иностраних послова Пољске је у новембру прошле године саопштило да ће та земља „предузети формалне кораке за обуставу дејства Споразума о конвенционалним оружаним снагама у Европи на свеобухватан начин – у односу на све његове одредбе и на неодређено време“.
ВАршава је саопштила да то значи да „Република Пољска неће ни правно, ни практично бити у обавези да испуњава одредбе Споразума о конвенционалним оружаним снагама у Европи, укључујући оне које се тичу ограничења за Оружане снаге Пољске“.
У среду је обуставу важења Споразума одобрила и Молдавија.
Споразум о конвенционалним оружаним снагама у Европи потписали су 1990. године представници 16 земаља-чланица НАТО-а и шест држава-чланица Варшавског пакта. Он је утврђивао ограничења у вези с борбеним тенковима, борбеним оклопним возилима, артиљеријом, офанзивном авијацијом и офанзивним хеликоптерима.
Русија је обуставила важење Споразума 2007. године, а прошле године се повукла из њега.