Према информацијама израелске војске, Иран је лансирао у правцу Израела преко 300 циљева, укључујући око 170 беспилотних летелица, преко 30 крстарећих ракета и више од 120 балистичких ракета.
Израелске ваздухопловне снаге и системи ПВО у сарадњи са партнерима пресрели су 99 одсто свих мета, тврди портпарол Израелских одбрамбених снага, бригадни генерал Данијел Хагари. Истакао је да је већина иранских ракета и дронова пресретнута ван граница Израела, али да су неки пали на територију земље. Нанета је само мања штета војној бази на југу Израела.
Према наводима иранске државне телевизије, Ирански Корпус чувара исламске револуције (КСИР) употребио је „стотине“ дронова камиказа „шахид 136“, који могу да достигну брзину од 185 километара на сат са дометом од 2.000 километара. Дронови могу да лете 10 сати без престанка док носе експлозив тежине од 50 килограма. Поред тога, Иран има у наоружању и друге врсте дронова, као што је „шахид 129“.
У нападу су коришћене и балистичке ракете „имад“ које је Иран представио 2015. године. Ракета „имад“ класе „земља-земља“ може да се контролише све време лета од лансирања до поготка мете и то је највећа иранска балистичка ракета домета до 1.700 километара.
Иранске Оружане снаге користиле су и друге врсте балистичких ракета, али није објављено које конкретно.
Приликом напада коришћено је преко 30 крстарећих ракета, а према информацијама државне телевизије, реч је о ракетама „павех“ из породице ракета „сомар“ домета до 1.650 километара. Ирански медији су приликом представљања ракете у фебруару 2023. године саопштили да она може да стигне до Израела. Најкраћа удаљеност од Ирана до Израела је око 1.000 километара преко Ирана, Сирије и Јордана.
Ирански напад на Израел
Корпус Чувара Исламске револуције саопштио је у недељу увече да је покренуо напад на територију Израела као одговор на напад на ирански конзулат у Сирији почетком априла. У нападу је, према различитим изворима, учествовало од неколико десетина до стотина ракета и беспилотних летелица, укључујући дронове-самоубице „шахед“.
Израелске одбрамбене снаге саопштиле су да је њихова војска у стању приправности. Пентагон је рекао да ће подржавати Израел, а иранска мисија при УН назвала је то сукобом између Техерана и Тел Авива, позивајући Вашингтон да се „држи подаље“.