"Морамо да наставимо тако, јер то значи нове фабрике, нова радна места, веће плате и пензије", рекао је он за РТС.
Мали је нагласио и да је Србија у претходном периоду сачувала стабилност, што потврђује и удео јавног дуга који је у бруто домаћем производу (БДП) данас 47,6 одсто.
"То довољно говори како прецизно и пажљиво водимо рачуна о сваком динару и да се ни на који начин не играмо са нашом макоеономском стабилности и да прецизно и пажљиво водимо рачуна о сваком динару", рекао је Мали.
Он је додао да је показатељ стабилности Србије и стопа незапослености, која је рекордно ниска и износи 9,1 одсто, док је, како је подсетио, пре 11,12 година била 25,9 одсто.
Истакао је да и стопа запослености никада није била већа и да износи 50,7 одсто, а то значи да никада већи број радника у Србији није плаћао порезе и доприносе.
"Трећи показатељ стабилности је дефицит. Планирали смо да прошле године он буде 3,3 одсто, а био је 2,2 одсто", нагласио је Мали.
Он је додао да је Србија прошле године имала раст БДП-а 2,5 одсто и да је наш раст базиран на извозу и инвестицијама, за разлику од много развијенијих земаља.
"Само у фебруару ове године стопа раста нашег БДП-а била је 5,9 одсто. И када погледате, расту нам све гране привреде, дакле расту нам и индустрија, производња, кредити, туризам, пољопривреда и услуге. Дакле, то је за наше грађане најважнија порука", рекао је министар финансија Србије.
Мали је навео и да је његова посета Вашингтону, где је предводио српску делегацију на пролећном заседању Међународног монетарног фонда (ММФ) и Групације Светске банке, као и на бројним другим важним састанцима, била прилика да се представи шта је Србија досад урадила, наглашавајући да су сви резултати и успеси Србије препознати код најзначајнијих светских финансијских институција.
"Три су најважнија закључка те конференције када је светска економија у питању. Прво је да је светска економија избегла рецесију, али да су стопе раста много ниже него у претходном периоду, а они су то назвали софт лендинг, односно меко приземљење. Друга ствар је да су различите земље различито реаговале и пролазиле кроз ову кризу, а трећа ствар је да и даље у средњем року постоје велики ризици због ових конфликта, због свих изазова са којима се свет суочава, што може да доведе до успоравања", рекао је Мали.
Погледајте и: