У интервјуу који је трајао 20 минута Карлсон је питао Дугина зашто су они људи који су у прошлости подржавали Совјетски Савез и његову политику престали да подржавају Русију 2000-их.
„Путин је традиционални лидер. Чим је дошао на власт почео је да истискује глобални утицај из Русије. Почео је да пружа отпор глобалној прогресивној агенди“, објаснио је филозоф.
Под таквом агендом он подразумева прелазак у нови либерализам, када је владавина већине - тоталитаризам, и већина се стога мора потчинити мањинама које су настале на Западу, укључујући и из идеје индивидуализма. Према његовим речима, ако неко каже да више воли стари либерализам, прогресивне снаге могу да га оптуже за приврженост фашизму, традиционализму и конзервативизму.
Путин се, према речима Дугина, залаже за обнову традиционалних вредности, државног суверенитета, традиционалне породице, а инсистира и на специфичности „руске цивилизације“ као посебног региона света. Људи који су подржавали СССР припадају прогресивној агенди, што значи да њихови ставови не одговарају ономе што Путин промовише. Отуда је произашла основа за русофобију и гађење, укључујући и лично према шефу руске државе. Дугин сматра да таква мржња није обична, већ више метафизичка. Он је такође нагласио да је у њеном формирању улогу одиграла и чињеница да у одбрани традиционалних вредности руска страна поседује и нуклеарно оружје.
Карлсон је назвао Дугина „најпознатијим” политичким филозофом у Русији, чију ћерку је „убила украјинска влада”.
Погледајте и: