Током дела преподневне расправе представници владајућих странака наставили су да износе ставове да подржавају представљени експозе мандатара Милоша Вучевића и његов предлог за састав будуће владе, док су неки представници опозиционих странака то критиковали.
Народни посланик из Јединствене Србије Ненад Филиповић рекао је да ће ова партија подржати предлог за састав нове владе.
Истакао је да је претходна влада урадила много тога и за југ Србије и да очекује да ће бити урађен стари пут Лексовац-Врање, и да ће се наставити са улагањима у Јабланички и Топлички округ.
Посланик Странке правде и помирења Един Ђерлек изразио је задовољство што та партија има представника у Влади Србије и да је ова Влада за годину и по дана суфинансирала 130 развојних пројеката широм Србије.
Ђерлек је указао на проблем неравномерне заступљености Бошњака у институцијама у општинама у којима живе и истакао да је потребно окренути нову страницу у тој области, јер ће то "вратити поверење у државу у овим осетљивим околностима".
Посланик Социјалдеморкатске партије Србије (СДПС) Едис Дургутовић је рекао да ће будућа влада добити њихову подршку.
Он је рекао да је експозе био веома садржајан и изразио уверење да ће Вучевићев мандат бити на корист свих грађана.
"Србија јесте била и биће европска земља и радује чињеница да остајемо на европском путу", рекао је Дургутовић.
Народни посланик странке Савеза војвођанских Мађара Борис Бајагић рекао је да ће ова странка подржати нову владу.
Он је истакао да је Милош Вучевић једини у историји града Новог Сада који је на ту функцију изабран три пута што показује шта Новосађани мисле о њему.
Како је рекао ту деценију Новог Сада обележио је динамичан развој.
"Обележиле су и две титуле које су резултат промоције европских вредности живота у Новом Саду. Омладинска престоница Европе и Европска престоница културе, период је то у ком су отворене бројне фабрике, изграђена је ковид болница, нови железничко-друмски мост, зграда музичке и балетске школе, научно-технолошки парк, затим 11.500 нових радних места, више од 100 километара бициклистичких стаза, бесплатни вртићи, уџбеници за прваке, започета градња четвртог Моста", истакао је он.
Посланик "Ми- глас из народа" Драган Станојевић рекао је да поздравља увођење војног рока.
Народна посланица СПС Дуња Симоновић Братић рекла је да је ова странка дала најбоље људе за будуће министре у Влади.
Додала је да су пред будућим министром спољних послова велики изазови.
Народни посланик Странке демократске акције Санџака Ахмедин Шкријељ навео је да та партија неће подржати владу Милоша Вучевића, јер, како је рекао, у експозеу се не помиње децентрализација и не решавају проблеми Бошњака који живе у најсиромашнијим општинама у Србији.
Мандатар са за састав владе Милош Вучевић је, одговарајући народној посланици ДС Драгани Ракић на питање ко ће одговорати за смрт војника Мијодрага Тошковића рекао да неће дозволити да се злоупотребљава смрт српског јунака, специјалца и падобранца и рониоца, диверзанта, припадника 72. бригаде за специјалне операције и да неће дозволити да причу о томе убацује у "јефтин политички контекст", са циљем да покаже да држава не води рачуна о војницима.
"То је човек који је 23 године био у војсци, обављао најтеже и најодговорније послове. Био је део ратне морнарице, док је Црна Гора била са нама, а после био у најелитнијим јединицама Војске Србије. Ја сам био у тој породици истог дана када је пронађено тело погинулог заставника јунака Мијодрага Тошковића. Не знам ко је вама дао заправо да кажете како се то десило, односно одиграло и да то убацујете у јефтин политички контекст, да држава забога не брине о судбини оних који је чувају. Апсолутно вам не дозвољавам да баците ни промил сенке, ни милиметар сенке на ту трагичну смрт и пре свега на бол породице Тошковић" рекао је Вучевић током расправе у Скупштини.
Председница Народне скупштине Србије Ана Брнабић обавестила је посланике да ће, због потребе да се Влада Србије изгласа у што краћем року, посланици радити данас и после 18 сати.
Током скупштинске расправе председница парламента Ана Брнабић је изрекла опомену посланику Александру Јовановићу Ћути и Радославу Милојичићу Кени.