Чудесан подвиг Алонсове „банде“ – шампион Бундеслиге без пораза у сезони

Фудбалери Бајер Леверкузена савладали су Аугзбург у последњем колу Бундселиге са 2:1. Не само да су победом завршили тријумфално као шампиони, већ су целу сезону завршили без пораза! Заиста податак за рубрику веровали или не!
Sputnik
Леверкузен Ћабија Алонса је завршио сезону са 28 победа, шест ремија и нула пораза у Бундеслиги. Дао је 89 голова, примио 24. Укупно има низ од 51 утакмице без пораза у свим такмичењима.
Заиста невероватно!
Једини тимови који су у лигама петице до сада успели да заврше сезону без иједног пораза били су Јувентус, Аренал, Милан и сада Леверкузен.
У последњој утакмици Бајер је брзо осигурао нова три бода головима Бонифејса у 12. и Андриха у 27. минуту. Гости су погодили у 62. минуту, али то је било све.
Памтиће се дуго ова сезона Бајер Леверкузена, нема сумње да су побрали симпатије љубитеља фудбала широм света.
Београд има шансу да поново буде домаћин Фајнал фора Евролиге!