Чудотворна икона Мајке Божије Корено-курска стигла је најпре у Саборну цркву.
Икону је донео првојерарх Руске Заграничне Цркве митрополит Николај.
Курска икона ће бити пронета у славској литији заједно са моштима преподобног Јустина Ћелијског.
Сви мотиви, гравуре и ореоли на Курској икони приказани су прилично једнообразно, што читавој композицији пружа одређени склад и чини савршену целину.
Верница целива чудотворну икону Мајке Божије Корено-курску.
За време крсног хода у Коренску пустињу, верници прате икону у тако великом броју да по речима очевидаца ,,такво скупљање народа није виђено не само у Русији, већ у целој Европи“.
Корено-курска икона највећа је светиња руског заграничја која је представљала неуморну Путеводитељку у емигрантским лутањима, руских избеглица.
У спомен преноса Курске иконе из Москве у Курск, и првог њеног јављања 1619., икона се једном годишње преноси у крсном ходу из Курска на место њеног јављања, у Коренску пустињу и остаје тамо до 13. септембра.
Чудотворна икона Мајке Божије Корено-курска у Саборној цркви у Београду.
Патријарх Порфирије и владике са чудотворном иконом Мајке Божије Корено-курска у рукама дочекују мошти преподобног Јустина у Вазнесењску цркву.
Гардисти уносе мошти преподобног Јустина у Вазнесењску цркву.
Црквени великодостојници се клањају моштима преподобног Јустина.
Мошти и икона изложене у Вазнесењској цркви.
Верници целивају мошти преподобног Јустина.
На Спасовданској вечери у оквиру славске манифестације у Београду испред цркве Светог Марка одржан је концерт Павлине Радовановић, девојчице божанског гласа са Косова и Метохије.