„Како је рекао Џони Штулић, улоге су одавно подељене, али то не значи да треба да пристанемо на њих. Једноставно, морамо преиспитати неке цивилизацијске обрасце, који су стари више десетина хиљада година јер су се променили друштво и околности. Не можемо променити биологију, али можемо променити односе у друштву, како бисмо од једног неолитског патријархата ушли у модерно доба, уместо да стремимо у средњи век“, рекао је Скерлић у кратком разговору за Спутњик, поводом представе „Крамер против Крамера“, која ће премијерно бити изведена 15. јуна у Београдском драмском позоришту.
„Филм се бави питањем дијалога, питањем старатељства и родних улога у то време када је настао, крајем седамдесетих и надаље осамдесетих. Од тада је прошло 45 година, а оно што смо ми пробали да истражимо јесте где се ти проблеми налазе данас, јер је позориште просто такав медиј да је актуелан и комуницира с публиком само на дан кад се представа игра. У том смислу је било важно да ту идејну компоненту представе ускладимо са садашњошћу“, нагласио је Скерлић.
„Жене су у неким земљама Европе добиле гласачко право половином прошлог века, а и даље постоје земље у којима оне не само да немају гласачко право, него ни нека друга права. Жене сада имају глас, због чега имамо утисак да су проблеми већи и бројнији, али је суштина у томе да су се раније ти проблеми прескакали и прећуткивали. Сада су избили на светло дана и с пуним правом не дозвољавају да та питања буду прескочена“, објашњава Скерлић.