ЕУРО 2024

Трк ка заставици због тате: Исти стадион, исти коментатор, иста прослава – 33 године касније /видео/

Фудбалери Шпаније су у петак остварили велики успех обезбедивши место у полуфиналу Европског првенства. После напетог меча са репрезентацијом Немачке победили су са 2:1, а Микел Мерино постао је нови херој Шпаније после победоносног гола у 119. минуту.
Sputnik
Међутим, после меча многима је у очи упао куриозитет.
Марино је прославио гол дентично као његов отац Анхел Мерино пре 33 године, када је у дресу Осасуне погодио на истом стадиону у мечу тадашњег УЕФА купа против Штутгарта.
Затрчао се Мерино ка заставици и прославио гол на исти начин као његов тата пре 33 године, тако што је обишао корнер заставицу.
Интересантно је и да је утакмицу коментарисао Хуан Карлос Риверо, исти коментатор којије радио и дуел одигран пре више од 30 година.
Иначе, овај гол Мерина против Немачке био је трећи најкаснији постигнут у историји Европских шампионата. Дат је после 118 минута и 52 секунде. Мишел Платини је дао гол Португалцима 1984. године после 118 минута и 53 секунде игре.
А најкаснији гол дао је Артем Довбик против Шведске после 120 минута и 36 секунди утакмице на Еуру 2020. године.