Тадић „одредио“ ривала Партизану – осим ако се не деси чудо

Фудбалери Фенербахчеа пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона пошто су у двомечу били бољи од екипе Лугана, што значи да ће поражени Швајцарци играти против слабијег из дуела између Партизана и Динама из Кијева.
Sputnik
Турски великан је након победе у првом мечу у Швајцарској од 4:3, славио и у реваншу у Истанбулу после преокрета резултатом 2:1.
Повели су Швајцарци раним голом Махмуда (седми минут), али је Един Џеко, стрелац три гола у првом мечу, изједначио у 59. минуту.
Победу екипи Жозеа Муриња донео је Пољак Шимански на асистенцију Душана Тадића у 90+3. минуту.
Лугано сад чека пораженог из дуела Партизан – Динамо Кијев. Како сада ствари стоје, црно-бели су много ближи Швајцарцима пошто су у првој утакмици убедљиво изгубио од Украјинца са 6:2.
Реванш између Партизана и Динама из Кијева на програму је у среду у Београду од 20 часова.