Девојачка кула (Киз Кулеси), позната и као Леандеров торањ, сматра се препознатљивим симболом Истанбула и прави је драгуљ Босфора. Ова кула, саграђена на стени на ушћу Босфорског мореуза у Мраморно море, једно је од најмистериознијих и најромантичнијих места у Истанбулу.
Фраска острва су рај за љубитеље шетње. На северноисточним ивицама острва Каласоја можете прошетати до светионика Каллур док се све време хајкинга пружа невероватан поглед.
Светионик у Џеди, у Саудиској Арабији. Са висином од приближно 113 метара највиши је светионик на свету.
Светионик у Кејптауну у Јужној Африци.
Напуштени светионик "Анива" на стени Сивучија на на руском острву Сахалин.
Поглед на светионик у Португалији. У позадини је огроман талас на којем сурфује немачки сурфер Себастијан Штајтнер
Светионик Ла Серена у Чилеу. Изграђен је 1950. године и у њему се налази ратни музеј.
Светионик у луци на Боденском језеру које се налази на граници Немачке, Швајцарске и Аустрије.
Најстарији светионик на свету је Херкулов торањ и налази се у шпанској аутономној покрајини Галицији. Овај светионик изграђен је у првом веку нове ере и још увек је у функцији.
Светионик на острву Андрос, у грчком архипелагу Киклади. Због богаства у броју острва Грчка има одлицну мрезу светионика, једну од најбољих на свету. Светионик је изграђен на стени у мору на излазу из луке, а отворен је 1887 године.
Светионик опсерваторија у Јапану, налази у врту Самјуела Кокинга на малом острву Еношима у Фуџисави. Кула има две палубе за посматрање, примарну унутрашњу палубу и секундарну спољну палубу
Бициклисти се заустављају да фотографишу залазак сунца иза светионика на северу Велса.
Светионик стар 120 година у Данској, постављен на точкове и шине како би се померио на неких 80 метара од Северног мора. Тренурно је светионик удаљен шест метара од мора.
Прелеп светионик на Шри Ланки.