Бронза за Орлиће!

Кадетска репрезентација Србије освојила је бронзану медаљу на Европском првенству за играче до 16 година у Грчкој, пошто је у борби за треће место била боља од домаћина 74:65.
Sputnik
После сениора на недавном турниру, јуниора и јуниорки и кадети су донели одличје.
Изабраници Владимира Златановића доживели су само један пораз, а одличан турнир крунисали су у борби за медаљу.
Три четвртине су били надмоћнији тим, али умало све да упрскају у последњих 10 минута.
Србија је у последњи квартал ушла са +13 (највише било 14 разлике). Али онда је наступила криза. Србија није успевала да постигне кош из игре готово три минута.
Грци су два минута пре краја запретили и пришли на 65:58, ипак Орлићи су одбили тај налет тројком Каралића и на крају се заслужено радовали медаљи.
У победничком тиму најистакнутији били су Вук Даниловић, син прослављеног репрезентативца и председника КСС Предрага Даниловића, са 24 поена, као и Андреј Бјелић који је додао 15, уз 12 скокова и седам асистенција. Двоцифрени су још били Никола Каралић са 11 и Андреј Павловић са 10 поена.