А да подсетимо, у чувеној серији гледали смо тада младе глумце Александра Берчека, Микија Манојловића, Чедомира Петровића, Драгана Николића, али и бардове попут Радета Марковића, Павла Вуисића, Стеву Жигона...
У „Орбити“ откривамо шта ће све наћи пред публиком Глумачких сусрета, фестивала који се традиционално одржава у простору нишке тврђаве, али и шта је од нових филмских остварења био предмет пажње и избор селектора овогодишњег новосадског филмског фестивала.
Зашто гласови мртвих нису мртви гласови, како се овај чувени стих Ивана В. Лалића још једном потврдио у обимној књизи „Десет портрета и десет разговора“, на шта нас са готово полувековне дистанце опомињу речи Меше Селимовића, Милоша Црњанског, Ћопића и Ћосића, Чолаковића и Куленовића… изговорене у разговору за медије – сазнајемо од аутора ове књиге недавно објављене у Службеном гласнику – професора емеритуса Миливоја Павловића.
А како изгледа када један од водећих књижевних критичара посвети књигу једном од водећих писаца и у њу смести огледе и критике који су настајали током четири деценије дугог литерарног али и личног пријатељства, шта је дело прерано преминулог Давида Албахарија учинило тако јединственим и непоновљивим у савременој српској књижевности – о томе у „Орбити културе“ разговарамо са писцем Михајлом Пантићем, аутором књиге „Албахари“, недавно објављене у издању „Архипелага“.
О емисији „Орбита културе“
„Орбита културе“ прати културне феномене и догађаје, ствараоце и личности који својим делом креирају савремену културну сцену у земљи и у свету.
У жељи да афирмише праве вредности, остаје верна сопственом слогану који гласи: „Када има културе, нико не примећује, а када је нема — примете сви“.
Спутњикову „Орбиту културе“ уређује Дејана Вуковић, а емитује се сваке суботе у 10.00 на таласима Радија Студио Б.