Синер прегазио ривала – док се на другом терену одвијало изненађење

Јаник Синер, први тенисер света, пласирао се у треће коло УС Опена победом над Американцем Алексом Микелсоном резултатом 6:4, 6:0, 6:2. У мечу другог кола догодило се и велико изненађење јер је Џордан Томпсон победио Хуберта Хуркача, седмог тенисера сета, резултатом 7:6, 6:1, 7:5.
Sputnik
Док је у мечу првог кола приказао несигурност у неким тренуцима, Јаник Синер у другом колу био је беспрекоран.
Иако је Микелсен у првом сету у два наврата успео да врати брејк, Италијан је био упоран и направио је и трећи па је тако успео да дође до предности.
У другом сету сценарио је био потпуно другачији јер Американац није могао да освоји ниједан гем. Мучио се и на свој и на Синеров сервис, а сурови Јаник користио је сваку шансу.
Није се много разликовао ни трећи сет у ком је први рекет света протвинику два пута одузео сервис гем и тако га савалдао за сат и 41 минут. У наредном колу Италијан ће играти против О'Конела.
Осим Синера на терену је био и Хуберт Хуркач који је доживео неочекивано убедљиви пораз од Џордана Томпсона.
Пољски тенисер није успео да освоји ниједан сет, а у другом је посебно био лош јер је освојио само један гем.