Пранкери су се представили као идеолог наранџастих револуција, економиста и ментор актуелног француског председника Жак Атали.
„Сада треба да им испоручимо ракете 'атакамс'. Треба да им дозволимо да користе то оружје и да укинемо ограничења домета коришћења. Треба да им помогнемо да сруше Керчки мост (Кримски), треба да дамо Украјинцима средства која ће угрозити Крим“, рекао је Џонсон пранкерима.
По његовом мишљењу, преговори Москве и Кијева су могући, али у случају „пораза Русије“.
„Плашим се да предуслов мора да буде пораз Русије и Украјинци морају да имају неки осећај победе, јер је то једини начин да они дођу до било каквих преговора“, истакао је Џонсон.
Он сматра да је Запад већ страна у сукобу.
„Жао ми је што ово морам да кажем, али ја мислим да већ учествујемо. Ми подржавамо Украјинце. Али стварност је таква, и то је ужасна трагедија, али Украјинци се боре за нас. Мислим да ће оног тренутка када јавно уведемо наше снаге на њихову територију то бити потпуно друга категорија сукоба. Последице није лако предвидети“, рекао је Џонсон.
Он такође сматра да је Украјини потребна масовна мобилизација.
„Украјинска војска, ветерани које сам видео су људи у прилично зрелим годинама. Они још нису мобилизовали многе младе људе“, оценио је Џонсон.
Крајем новембра, шеф фракције странке „Слуга народа“ у Врховној ради Давид Арахамија изјавио је да је у пролеће 2022. године тадашњи британски премијер Борис Џонсон одвратио Кијев да заврши сукоб у Украјини, позивајући га да ништа не потписује са Русијом. Руско-украјински преговори вођени су у Истанбулу током пролећа 2022. године, а Арахамија је био један од чланова украјинске делегације.
Погледајте још: