Убедљива победа Русије

Фудбалска репрезентација Русије победила је селекцију Вијетнама у пријатељској утакмици у Ханоју.
Sputnik
Вијетнам као домаћин није био дорастао противник Зборнаји, гости су славили тријумф од 3:0 (1:0).
Истакао се дебитант Тамерлан Мусајев, фудбалер ЦСКА из Моксве, клуба који води српски тренер Марко Николић.
Мусајев је најпре у 24. минуту асистирао Далеру Кузајеву, играча француског Авра, да би у 77. минуту и сам затресао мрежу домаће селекције за коначних 3:0.
Пре тога репрезентативац Вијетнама Ву Ван Танх је у 61. минуту постигао аутогол.
Ово је био трећи пријатељски меч за селекцију Валерија Карпина у 2024. години и трећа убедљива победа. Пре тога су са по 4:0 савладали Србију у Москви и Белорусију у Минску.