МУЛТИМЕДИЈА

Фотографија вреди више од 1000 речи: Победници међународног такмичења фото-репортера „Андреј Стењин“

У Државном музеју савремене историје Русије у Москви 3. септембра одржана је свечана церемонија проглашења победника јубиларног такмичења за фото-репортере „Андреј Стењин“. Представљамо вам победничке фотографије.
Sputnik
1 / 15

Међународни жири је једногласно доделио Гран при, највишу награду такмичења уметничком фотографу из Санкт Петербурга Ани Пљусњиној, за серију фотографија „Погледај човеку у очи“, о деци која болују од поремећаја из аутистичног спектра и њиховим најближима.

2 / 15

У категорији „Главне вести“ међу појединачним фотографијама најбољом је проглашен рад Владислава Њекрасова „Његова дужност“, о пилоту путничког авиона авио-компаније „Уралске авиолиније“, који је принудно приземљио авион са путницима у пољу у Новосибирској области.

3 / 15

У номинацији „Портрет. Херој нашег времена“ прво место освојио је рад Александра Ошчепкова - „Деци је страшно, али ја сам отац“, о Рзи Рзајеву из Азербејџана који је током несреће у Новосибирску преносио децу преко кључале воде.

4 / 15

Најживописније фотографије биле су представљене у категорији „Поглед одозго. Појединачна фотографија“.

5 / 15

У категорији спорт - појединачна слика, треће место освојио је фото-репортер Јианфеи Кси из Кине фотографијом "Забава на клизању".

6 / 15

У категорији „Главне вести“ друго место освојио је Лук Дреј из Велике Британије са фотографијом "Климатска стварност Јужног Судана".

7 / 15

У оквиру категорије Моја планета, друго место освојио је Ричард Назаретјан са серијалом фотографија о Уралу, јединственом региону Русије са оштром климом, али и богатом историјом и идентитетом.

8 / 15

Прву награду у категорији „Поглед одозго. Појединачна фотографија“ жири је доделио раду „Цветови љиљана“ Аунг Чан Тара из Мјанмара.

9 / 15

У категорији „Главне вести“,- појединачна фотографија, друго место освојио је Херман Кабаљеро за рад "Очај између живота и смрти", на којој жена у округу Кампанар у Валенсији покушава да привуче пажњу ватрогасаца током пожара.

10 / 15

Међу серијама фотографија у категорији „Главне вести“ прво место освојила је Фредерика Желинас из Италије за „Време агаве“, која говори о сорти агаве, која се користи за производњу мескала (алокохолног пића).

11 / 15

У спортској категорији прво место у категорији „Појединачна фотографија“ додељено је раду Деца Читагонга се играју у блату“, Мохамеда Сумана из Бангладеша, који је забележио град без дечијих игралишта где би деца могла провести слободно време.

12 / 15

У категорији "Поглед из ваздуха, појединачна слика", треће место освојио је Абдул Момин из Бангладеша фотографијом "Од земље до зачина", на којој раднице пажљиво сортирају живописне црвене чили папричице.

13 / 15

У најпопуларнијој категорији „Моја планета“, најбољи појединачни рад је фотографија „Где зелено није боја живота“ Пауле Хесус Брињардело из Италије.

14 / 15

У номинацији „Портрет. Херој нашег времена“ награду је освојио и серијал „Изопштене удовице“ индијског репортера Раџендра Пандеја о граду Вриндаван у Индији где живи око 20 хиљада удовица са којима сурово поступају сопствене породице.

15 / 15

Међу номинацијама „Моја планета“ најбоља је серија фотографија „Сећања на живот пре напретка“ аутора Мосфикура Рахмана Џохана из Бангладеша, која обједињује најупечатљивије моменте из дечијих сећања фотографа и открива тешке проблеме идентитета, припадности и губитака, са којима се људи суочавају.

Коментар