ЕКОНОМИЈА

Пет хобија који могу да донесу зараду од 1.000 евра месечно

Претварање хобија у новац више није само сан, у данашњој економији то је реалан и одржив извор прихода. Хобији који су некада служили за опуштање и креативну страст сада се могу уновчити уз праве стратегије.
Sputnik
Анкета „Бенкрејта“ из јуна показала је да миленијалци који имају додатне послове могу зарадити просечан додатни месечни приход од 1.129 долара (1.000 евра), док припадници такозване генерације зед зарађују месечно додатних 958 долара.
Пет хобија које можете претворити у успешан додатни посао:

Писање

Ако уживате у причању прича, било да се ради о блоговању, писању рекламних текстова, белетристици или техничком писању, сигурно постоји тржиште на којем можете зарадити. Можете почети тако што ћете креирати портфолио својих најбољих писаних радова и учинити их доступним на сајтовима или на личном блогу.
Затим се можете пријавити на платформе за фриленсере да бисте се повезали са клијентима који траже писце. Почните са мањим пројектима како бисте изградили репутацију и постепено прешли на сложеније и боље плаћене послове. Када се добро позиционирате, обратите се фирмама које могу користити ваше вештине и не чекајте само да прилике покуцају на ваша врата.
Запамтите да је доследност кључна у писању, па наставите да пишете и уређујете док не пронађете свој стил и изградите снажну базу клијената. Постављајте достижне циљеве и редовно процењујте свој напредак.

Подучавање

Подучавање је племенита страст и професија, али немају сви стрпљење да се њоме баве као сталним послом. Ако уживате у дељењу знања са другима, подучавање може бити права ствар за вас. Можете сами одредити распоред и прилагодити своје цене у зависности од својих квалификација.
Подучавање језика једно је од најчешћих и најтраженијих типова подучавања данас, не само за децу, већ и за одрасле. Наравно, у зависности од ваше стручности, можете понудити и подучавање других предмета, као што су математика, науке или припрема за испите.
Своје услуге можете понудити путем локалних заједничких огласних табли или група на друштвеним мрежама, или се пријавити на платформе за подучавање за ширу и међународну публику.
Када успоставите групу ученика и изградите добар однос с њима, можете тражити и препоруке, јер добре рецензије могу привући више клијената.

Рад са децом

Да ли волите да играте игре? Можда уживате у дружењу са млађим рођацима и децом породице и пријатеља, играјући се с играчкама или организујући чајанке у њиховом дворишту. Ако је тако, чување деце и рад с њима могу бити прави посао за вас.
Многи родитељи данас плаћају високе износе за бригу о деци. Дакле, чување неколико деце породице и пријатеља може бити одржив извор прихода, посебно ако већ уживате у њиховом друштву и третирате то као игру.
Ово је ситуација у којој сви добијају – родитељи могу оставити своју децу некоме коме верују, а ви можете зарадити нешто новца. Али запамтите да поставите границе, као што су тачна времена када можете чувати децу и шта је укључено у цену коју плаћају.

Уметност и занати

Ако сте креативни и волите „уради сам“ пројекте, као што су сликање, плетење, израда накита или обрада дрвета, можете развити линију производа која ће показати ваш стил и занатске вештине. Можете почети с израдом по мери неколико производа, а затим се ширити како потражња расте.
Користите друштвене мреже за маркетинг и продају својих производа и поставите онлајн продавницу с висококвалитетним фотографијама и детаљним описима како бисте привукли купце преко платформи. Пазите да правилно формирате цене својих производа, јер уметнички и занатски пројекти захтевају време и материјале. Такође, можете размотрити излагање и продају својих креација на локалним пијацама или уметничким сајмовима како бисте изградили локалну базу купаца.
Можете отићи и корак даље тако што ћете објављивати видео-записе о изради својих производа на Јутјубу или Тиктоку и уновчити их.

Планирање догађаја

Да ли уживате у планирању кућних забава или организовању својих и породичних прослава рођендана? Можда имате јаке организационе вештине, креативност, предвиђање и способности решавања проблема. Ако је тако, планирање догађаја као додатни посао може бити прави избор за вас.
Можете почети тако што ћете понудити своје услуге породици и пријатељима по сниженој цени или бесплатно у замену за препоруке и фотографије које можете укључити у свој портфолио. Подстичите их да вас препоруче другима, јер је усмена препорука веома моћна у индустрији планирања догађаја.
Када развијете препознатљив идентитет и стил, можете користити друштвене мреже да прикажете своје догађаје и ангажујете потенцијалне клијенте. Ако нисте спремни да се потпуно посветите планирању догађаја, можете понудити услуге консултација, где пружате смернице и савете клијентима који желе сами да планирају своје догађаје, али им је потребна професионална помоћ, преноси „Форбс“.
Погледајте и:
Коментар