Митровићу ни целих 15 минута довољно за два гола – шоу српског мајстора у Арабији /видео/

Александар Митровић, најбољи стрелац у историји репрезентације Србије, постигао је два гола за само 14 минута у мечу Ал Хилала против Ал Итихада у четвртом колу Премијер лиге Саудијске Арабије.
Sputnik
Сусрет Ал Хилала и Ал Итихада једва да је почео, а Александар Митровић већ је био спреман да лопту пошаље у мрежу. Играо се тек трећи минут, српски фудбалер примио је лопту од Невеша и снажно је послао у гол.
Донео је свом тиму предност, а онда је у 14. минуту и повећао када је извео пенал и погодио за 2:0.
На голу Ал Итихада био је Предраг Рајковић, голман репрезентације Србије, кога Митровић очигледно одлично познаје и зато је за кратко време успео два пута да га савлада.
Рајковића до краја првог полувремена није савладао само саиграч из репрезентације већ и Ал Давшари који је у 37. минуту погодио за убедљивих 3:0.
Пораз Ал Итихада кренуо је да ублажава Бензема који је тек у 86. минуту успео да донесе погодак свом тиму. Само десет минута касније у дубокој надокнади још једном је савладан голман Ал Хилала, али тај гол је поништен.
Сусрет је на крају завршен резултатом 3:1.
Мекинро набрајао Новакове успехе: „Листа је дугачка – јер је најуспешнији свих времена“