Новајлија Дубаи срушио Звезду у првом колу АБА лиге

У првом колу АБА лиге Црвена звезда гостовала је новајлији Дубаију и виђен је врло занимљив и неизвестан дуел. На крају је као бољи изашао Дубаи резултатом 86:84. Домаћин је остварио историјску победу.
Sputnik
Дубаи је боље почео дуел и направио је велику разлику, али се Црвена звезда серијом 18-0 вратила у сусрет.
Успевао је домаћи тим да погађа из различитих позиција у првом полувремену, а памтиће се тројка Авуду Абаса који је погодио са преко пола терена.
На крају су лоши шутеви Коди Милера-Мекинтајера и Ајзее Кенана прилично наштетили Црвеној звезди.
Неће Звезди бити лако у наставку сезоне после овог пораза.
Дубаи су до победе предводили Нејт Мејсон са 18, Авуду Абас постигао је 17, а Клемен Препелич 16,.
Алекса Ускоковић постигао је први поен у историји Дубаија, а меч је завршио са три, Данило Анђушић са четири, а Немања Дангубић са осам поена.

Код Звезде Никола Калинић убацио је 16, а Ајзеја Кенан 13, а Лука Митровић 12 поена. Коди Мекинтајар имао је шут за победу две секунде пре краја, али је промашио. Меч је завршио са 10 поена.

Милош Теодосић је искључен почетком четврте четвртине након техничке грешке и намерног фаула.
Дубаи у наредном колу гостује Цедевита Олимпији, а Звезда дочекује Морнар.