РУСИЈА

Потез Русије којим се ствара нови цивилизацијски поредак – попут спасавања Јевреја из Трећег рајха

Русија је објављивањем списка створила понтонски мост између људи у Европи и свету који се не слажу са политиком своје власти, не гледају Русију страшним очима санкција и мржње. То је наговештај формирања блока не само пријатељских држава које се противе тој врсти глобализма. Почиње стварање новог цивилизацијског и политичког поретка.
Sputnik
Ово за Спутњик каже режисер и публициста Драгослав Бокан поводом одлуке Русије да објави списак 47 држава чије власти намећу деструктивне ставове који су у супротности са руским духовно-моралним вредностима:
„Грађане који се не слажу са државном политиком имате свуда, па и у Украјини. Списак који је објавила Русија даје им шансу да буду сачувани од последица крсташког рата који се формира против Русије“.
Руска влада објавила је списак држава чије власти намећу деструктивне ставове који су у супротности са руским духовно-моралним вредностима. На списку су, између осталих, Велика Британија, Немачка, САД и Украјина. Ту су и Аустралија, Аустрија, Албанија, Белгија, Грчка, Шпанија, Италија, Канада, Пољска, Француска, Швајцарска, Јапан. На листи су и земље нашег региона, али не Србија и БиХ.

Претходио Путинов указ

Овом потезу претходио је указ председника Владимира Путина којим се нуди боравиште странцима који желе да побегну од неолибералних идеала и пређу у Русију.
Указ поједностављује пресељење и боравак у Русији, страни држављани који се не слажу са политиком својих држава, које намећу деструктивне неолибералне ставове, моћи ће да добију дозволу за привремени боравак у Русији без обзира на квоту коју је одобрила Влада и без знања руског језика. Издаваће им се визе на три месеца.
„Ово са списком јако личи на подршку јеврејском становништву у оквирима трећег Рајха. Тако сада председник Путин даје подршку грађанима који су изложени прогону због својих ставова и мишљења у државама које су заједно формирале ту нову Европу на трагу оне у времену Адолфа Хитлера и његових расних закона. Овог пута није реч о расном терору, али је реч о политичком терору и некој врсти бруталне лустрације чији је једини аргумент то да се неко са суверених позиција противи понижавању и колонијалном статусу своје државе“, објашњава Бокан.

Грађани против званичне политике - свуда

Он додаје да у Шпанији, Бугарској, Хрватској и многим другим земљама и те како има људи који се противе званичној политици сопствених држава, ЕУ бирократских политичких класа које све раде по налогу из Брисела, Вашингтон или Лондона.
„Ово је подршка тим људима, да не буде, не дај Боже, да су Владимир Путин и Руска Федерација противници нормалних људи који имају ту несрећу да су рођени и живе у државама које су кренуле у крсташки рат против Русије, против правде и истине, против будућег поретка света“.

Списак посебно важан за Србију

Бокан додаје да се овим списком потврђује и за нас важна чињеница, јасна је и позиција Руске федерације у односу на Републику Србију:
„Овим се још једном потврђује оно што смо ми који смо трезвени и који смо на страни сопствене државе одавно приметили, јако добри односи између Руске федерације и Републике Србије, и Републике Српске наравно. За разлику од оног дела квази-русофила који се не слажу са политиком руске владе према српској држави и који би вероватно желели да и ми будемо на том списку. Ово је и за нас посебно важно као још једна потврда више него добрих односа Србије и Русије и доброг правца, који није баш отворен и јасан, али је правац потврђен овом одлуком Руске Федерације“, истиче Бокан.

Списак за оне који не могу да се одупру

Од земаља ЕУ на списку држава чије власти намећу деструктивне неолибералне ставове нису Словачка и Мађарска, а од чланица НАТО - Турска. Када је реч о региону, на листи су Црна Гора, Северна Македонија, Хрватска и Словенија. Бокан то сматра изузетно важним.
Чим уђете у НАТО завршена је прича, да ли реч о Црној Гори или о Француској, Грчкој, потпуно свеједно. То је крсташки рат против Русије, најстрашније санкције, не само против државних, већ и културних, националних и свих других интереса Русије. Она мора да делује одбрамбено. Они имају своје интересе, они имају информације, знају шта која држава њима ради. Ово је заправо урађено на корист грађана Грчке и Црне Горе који се не слажу са званичном политиком власти. Ово је урађено за њих, јер не могу да се одупру. Како могу грађани Црне Горе да се одупру одлукама сопствене државних власти које су наслеђене из времена када се, без референдума, ушло у НАТО, у концепт увођења санкција Русији, признавања такозване државе Косово“.
Бокан додаје да такви грађани живе свуда, па и у Украјини. Ово није одлука против њих, управо супротно.
„Ово управо сведочи о томе да Русија уме да разликује државну политику, која је нажалост често анитсуверенистичка и издајничка у односу на сопствени народ, не само у односу на принципе правде и права и саме грађане. Даје им шансу, не само да буду сачувани од последица тог крсташког рата који се формира против Русије, већ да буду на њеној страни, па чак и под заштитом Русије и да граде своју будућност у оквиру руског васпитног, образовног и свако другог принципа“, закључује Бокан.
Погледајте и:
Коментар