„Телеграм је ажурирао своје услове коришћења услуге и политику приватности како би обезбедио једнообразност у целом свету. ИП адресе и бројеви телефона оних који крше правила платформе могу бити откривени надлежним органима као одговор на разумне легалне захтеве“, наводи се у саопштењу.
Тако је на веб страници месинџера у одељку „Политика приватности Телеграма“ додат нови члан под бројем 8.3 „Правосудни органи“, у којем се наводи да „ако Телеграм добије званичан захтев од надлежних правосудних органа, којим се потврђује да сте осумњичени у кривичном предмету за незаконите радње које крше кориснички уговор Телеграма, извршићемо правну анализу захтева и можемо да доставимо вашу ИП адресу и број телефона надлежним органима“.
„Уколико се предсају било какви подаци, то ћемо приказати у извештају који се ажурира свака три месеца на званичном каналу“, додаје се у правилима.
У корисничком уговору је наведено да месинџер не треба користити, између осталог, за слање нежељене поште или обмањивање корисника, а корисник је такође сагласан да не позива на насиље на јавним каналима, ботовима и другим јавним чатовима на Телеграму. Такође се не сме постављати илегалан порнографски садржај на канале, ботове или друге јавне чатове или се бавити „активностима које су илегалне у већини земаља“.
Погледајте и: