Велико изненађење: Рубљов заустављен у Шангају

Андреј Рубљов, руски тенисер, поражен је у другом колу мастерса у Шангају од Чеха Јакуба Меншика резултатом 6:7, 6:4, 6:3. Даљи пласман без великих проблема обезбедили су Карлос Алкарас и Јаник Синер.
Sputnik
Био је Андреј Рубљов велики фаворит у дуелу против младог Меншика, али било је јасно већ у првом сету да тај задатак неће бити једноставан.
Успео је руски тенисер да поведе после тај-брејка, али га је низ пропуштених брејк лопти у другом сету скупо коштао. Успео је да врати један брејк, међутим не и други и тако је чешки тенисер стигао до изједначења.
Рубљов је одлично отворио одлучујући сет, одмах је противнику одзео сервис гем, али Чех је постао суров, везао је три брејка и на крају направио велико изненађење.
Овим поразом Андреј ће изгубити велики број бодова јер је прошле године у Шангају стигао до финала.
За разлику од Рубљова, улоге фаворита оправдали су Карлос Алкарас и Јаник Синер. Шпански тенисер савладао је Јунченг Шанга резултатом 6:2, 6:2 за само сат и 17 минута. Лак посао имао је и Јаник Синер који је експресно победио Јапанца Таро Данијела резултатом 6:1, 6:4.
Никола блиста у Премијер лиги: Српски капитен добио велико признање