Титула за Белорускињу – и напад на прво место!

Белоруска тенисерка Арина Сабаленка освојила ВТА турнир у Вухану, пошто је у финалу победила Кинескињу Ћинвен Женг резултатом 6:3, 5:7, 6:3.
Sputnik
Меч је трајао два сата и 40 минута. Сабаленка је друга тенисерка света, док је Женг седма на ВТА листи.
Белоруска тенисерка је добила први сет пошто је противници одузела сервис у шестом гему.
У другом сету је било пет брејкова, где је Женг била боља након што је у 12. гему направила брејк за изједначење у сетовима.
Сабаленка је у трећем сету повела 3:0, потом је одржавала предност до краја меча који је завршила са брејком.
Белоруска тенисерка је данас дошла до треће узастопне титуле у Вухану и 17. у каријери.
Тријумф у Вухану довео је Арину Сабаленку на дохват првог места на свету. Белорускиња ће на новој ранг листи бити на само 69 поена заостатка од Иге Швјонтек. До пре неколико месеци је преокрет на врху изгледао као немогућа мисија, али одлука Иге Швјонтек да од УС Опена, почетком септембра, не игра, довела је њену сјајну ривалку на праг смене.
Шаргарепица се поклонила пред Највећим: Легенда!