„Апатија која не сме да се понови“ – озбиљно „кочење“ црно-белих

Знали смо да ће Задар одиграти са много енергије и агресивности, да ће показати реакцију после тешког пораза од Будућности. Нама је недостајало свежине, вероватно због дуплог кола Евролиге, али то не може да буде оправдање за апатију у трећој четвртини, рекао је тренер Партизана Жељко Обрадовић после победе против Задра у АБА лиги 75:71.
Sputnik
Црно-бели су на максималних 5-0, упркос изгубљеној трећој четвртини 27:12.
„Причаћемо о томе јер не желимо да се нешто слично понови. На крају, честитам играчима што су смогли снаге да стигну до победе. Истовремено, хвала навијачима Задра на заиста сјајној атмосфери“, истакао је Обрадовић.
Црно-бели су „преспавали“ трећу четвртину који су изгубили резултатом 27:12, али су се ипак „тргли" за максималних 5-0 и прво место у регионалном такмичењу.
На 11 секунди пре краја, при резултату 73:71, Ловро Мазалин промашио је слободна бацања за изједначење, а тријумф црно-белих оверио је Стерлинг Браун.
Исак Бонга био је најефикаснији са 16 поена, Карлик Џонс убацио је 14, а Балша Копривица 11.
Дебитовао је Ајзеа Мајк и погодио тројку из првог шута. Код домаћина Владимир Михаиловић постигао је 29 поена.
Партизану следи дуел у среду против Виртуса у Евролиги, а потом у суботу у Арену стиже Крка у АБА лиги.