СРБИЈА

Директор Телекома у Приштини: Победићемо и добити лиценцу за рад на целој територији КиМ

Генерални директор Телекома Србија, Владимир Лучић посетио је данас Приштину у оквиру активности да се Телекому додели фреквентни опсег за развој 5Г мобилне мреже и лиценца за рад на читавој територији КиМ и истакао да ће Телеком изаћи као победник и бити у могућности да дистрибуира 4Г и 5Г мрежу на простор читаве јужне покрајине.
Sputnik
Лучић је рекао да ће Телеком, ако не добије лиценцу, тражити накнаду штете од привремене приштинске администрације, као и од два косовска оператера.
"Требало би да здрав разум победи, не само код ова два оператера, јер ако они уђу у такав аранжман, ради се о једном криминалном послу са становишта било какве европске регулације", навео је Лучић.
Он је рекао да је сврха његовог данашњег доласка у АП Косово и Метохија да међународним представницима скрене пажњу на права и проблеме са којима се компанија Телеком суочава на простору јужне српске покрајине.
"Врло је битно да и локалним амбасадама објаснимо све проблеме и начин на који приштинска администрација крши сопствене законе које су они написали и дискриминишу нашу компанију. Морам да кажем да смо велики пут прошли и још од покушаја гашења у августу. Сад смо ми у једној врсти офанзиве да коначно пробамо да добијемо ту трећу лиценцу за пружање услуге на читавој територији Косова и Метохије", рекао је Лучић.
Он је указао да би Телеком добијањем те дозволе, пре свега, побољшао квалитет своје мобилне мреже.
Нада се да ће власти и међународни представници дозволити Телекому издавање треће лиценце за рад и омогућити ширење мреже на читавој територији АП Косово и Метохија.
Лучић је навео да је приштински регулатор одлучио да подели фреквенцију за 5Г мрежу, што је очигледно био покушај да се то уради пре избора у фебруару.

"Волео бих да се варам, да су хтели да поделе фреквенције тим приштинским операторима, чиме би дефинитивно затворили причу трећег оператора. Међутим како смо се и ми пријавили, наравно и кренули у дипоматску активност, тај процес је некако продужен и траје осам месеци", казао је Лучић.

Нагласио је да је подршка међународних представника увек била на страни Телекома Србија кад год је приштинска администрација кршила законе које је сама прописала, преноси Танјуг.
Погледајте и:
Коментар