Како је открио Едуардо Невес, директор Музеја археологије и етнографије на Универзитету у Сао Паулу, који је предводио истраживачки тим, ово португалско насеље се и раније појављивало на неким мапама, али његова тачна локација није позната.
„Био је напуштен, шума је свуда завладала, а камени блокови су уклоњени... Успели смо да идентификујемо улични распоред овог града, што је такође било фасцинантно откриће“, рекао је Невес, преноси „Њузвик“.
Колонизација данашњег Бразила почела је 1500. године када је Португал успоставио управу и експлоатисао бразилске природне ресурсе као што су шећер, злато и кафа.
Почетком 19. века, под вођством првог цара Педра I Бразилског, Бразил је прогласио своју независност, окончавши колонијалну владавину која је трајала више од 300 година.
Откриће колонијалног града у Амазонији откривено је као део пројекта „Amazonia Revelada“, који има за циљ да идентификује археолошка налазишта у различитим деловима Амазона, комбинујући најсавременију технологију са традиционалним знањем шумских народа.
Студија објављена прошле године у часопису „Сајенс“ известила је о открићу двадесетак древних грађевина из претколумбовског доба, скривених под крошњама амазонске прашуме. Оне представљају остатке градова, утврђених села, неких одбрамбених и церемонијалних објеката и других открића.
Погледајте и: