Одличан шахиста, још бољи фудбалер: Јовељићева врхунска партија у Америци!

Фудбалери Лос Анђелес Галаксија победили су на свом терену екипу Колорада резултатом 5:0 у првом мечу четвртфинала плеј-офа Западне конференције МЛС лиге.
Sputnik
На овом мечу бриљирао је српски репрезентативац Дејан Јовељић, који је постигао два гола и имао је једну асистенцију.
Српски фудбалер се уписао у стрелце у 32. и 75. минуту, а асистирао је код поготка Рикија Пућа у 54. Јовељић је замењен у 76. минуту. Његова љубав поред фудбала је у шах, а на овом мечу је матирао противника.
Пућ је постигао још један гол и то у 87. минуту, док се у стрелце за ЛА Галакси уписао и Џон Нелсон у 52. минуту.
Други меч између ЛА Галаксија и Колорада је на програму 2. новембра у Комерс Ситију.
Серија се игра на две победе, а евентуални трећи меч биће одигран 10. новембра на стадиону ЛА Галаксија.