„Што се тиче Либана, ми смо у контакту са свима, нисам чуо такве предлоге. Ми, као стални члан Савета безбедности УН, радимо на резолуцији 1701, активно учествујемо у свим дискусијама које се воде у Њујорку и на другим местима, као и током билатералних контаката. Ми смо, наравно, спремни да дамо свој допринос успостављању мира и стабилности“, рекао је он, одговарајући на питање да ли је било предлога да Руска Федерација постане гарант потенцијалног споразума између Либана и Израела.
Раније је портал Инет, позивајући се на високе израелске званичнике, известио да Израел, уз учешће САД, активно преговара о нагодби са Либаном и да је заинтересован да Русија игра посебну улогу у осигурању поштовања будућег споразума.
Према извору портала, план решавања кризе о којем се расправља укључује три главне компоненте. Први од њих укључује "широку примену" Резолуције 1701 Савета безбедности УН, којом је окончан Други либански рат 2006. године, наводи се у саопштењу. У складу са овом резолуцијом, покрет Хезболах мора да повуче своје формације северно од реке Литани, односно више од 30 километара од границе са Израелом. Либанска војска би требало да распореди 5.000 до 10.000 војника дуж границе, а мировне снаге УН у Либану такође би требало да буду повећане да надгледају безбедност, додаје се у извештају.