Он је додао да је могуће да су припадници групе могли бити представници специјалних снага из различитих земаља НАТО-а.
„Ова група је формирана на бази Међународне легије која је у саставу војне јединице А-2249 и којом руководи Главна обавештајна управа Министарства одбране Украјине. Стога је, наравно, ова група могла да се претвори у мешавину стручњака који су дошли у Украјину и боре се под окриљем Главне обавештајне управе. Ништа ту није чудно. То је за њих сасвим обична ситуација од 2022. године“, објаснио је Прозоров.
Он је напоменуо да због тога нападе украјинских диверзантских група на руску територију надгледа ГУР. Према његовој оцени, чланови групе могли су бити из различитих јединица земаља НАТО-а.
„Специјалне снаге земаља НАТО-а стално су заједно и имају јединствен јединствени систем обуке, систем контроле, па чак и јединствену тактику. То јест, грубо говорећи, борац пољског ГРОМ-а може безбедно да ради у друштву британског САС-а, немачког ГСГ 9 или америчких Делта форс. Сви раде по истом стандарду и стално тренирају заједно. Плус, све специјалне снаге НАТО-а заједно су се бориле у Авганистану и Ираку и заиста знају како да нађу заједнички језик. Стога није ништа ново и ништа натприродно правити од њих мешавину, они заиста знају да раде заједно“, истакао је Прозоров.
Прозоров је раније изјавио да Међународну легију украјинских оружаних снага, формирану од страних плаћеника, чини око три хиљаде људи.
Федерална служба безбедности Русије (ФСБ) саопштила је раније да су током покушаја упада у Брјанску област ликвидирана четири диверзанта и да су убијени диверзанти били страни плаћеници.
Погледајте и: