Вучевић је истакао и да ће одлука о политичкој одговорности бити донета у данима пред нама и да то неће дуго трајати.
„Што се тиче политичке одговорности она мора да постоји. Разговарао сам са председником Србије и ту одлуку ћемо донети хладне главе, рационално, а не ношени твитовима и објавама на друштвеним мрежама“, рекао је Вучевић новинарима у Шангају, где борави у посети.
Истакао је да се од те одлуке не бежи и да се неће бежати и да ће она бити резултат одговорног политичког разговора и објективног сагледавања ситуације и да овде није реч о кривичној већ политичког одговорности која се односи на вођење државе, града, ресора или неког предузећа, а да ће кривичну утврдити полиција и тужилаштво, односно суд.
„Видећемо која ће бити коначна одлука. Не бежи се од тога, не краде се време. Мислим да је најважније да разумемо бол породица оних који су страдали, да дозволимо да оно што је део обичаја, део културе, а то је да породице могу да сахране и на миру испрате своје настрадале и да сви уваже да се та атмосфера поштује“, рекао је Вучевић.
Он је указао да је истрага у рукама јавног тужилаштва и полиције, додајући да је обавештен да су кренула саслушања и узимања изјава од свих који су у ланцу одлучивања и доношења одлука који се тичу реконструкција или радова на железничкој станици у Новом Саду.
„Много тога је непознато у овом тренутку и мора се рећи истина. Нико не располаже свим подацима пошто је то заиста врло комплексно питање да ли је рађено није рађено, ако јесте када је рађено и шта је рађено, говоримо о целој железничкој станици, онда како је дошло до несреће, шта се десило, како је могуће да је конструкција попустила, како је могуће да је тако одједанпут попустила...“, рекао је премијер.
На питање новинара да ли ће предмет инспекције бити и остали објекти које је радила иста кинеска компанија попут Фрушкогорског коридора, премијер је нагласио да никада неће бити део потенцијалне антикинеске хистерије која се сад намеће.
„Никад нећу бити део ове потенцијалне антикинеске хистерије које се намеће. Сад је кренула хистерија, наравно геополитички, политички поткована да сада ваљда треба да похапсимо све кинеске компаније и представнике компанија, да им забранимо да раде. Не знамо ни ко је шта радио, ни да ли је рађено, ни да ли су то резултати 1964. или 2022. или 2024.“, навео је Вучевић.