СВЕТ

ЕКСКЛУЗИВНО Олгица Раваси - „Срби за Трампа“: Америка ће сада Србију да остави на миру!

Српски народ је увек стајао на правој страни, на слободарској страни. Тако је и сада. Трамп је победио и захваљујући гласовима Срба широм Америке. То пре свега значи економску и безбедносну стабилност за нас овде, али и мир, пре свега у Украјини. Очекујем промену и по питању Косова и Метохије, али Балкан неће бити у главном фокусу. И то је добро.
Sputnik
Ово за Спутњик каже проф. др Олгица Раваси, политички стратег, оснивач и председник организације "Срби за Трампа".
Она је изборну ноћ провела у штабу будућег председника САД са својом породицом и тимом Срба који је лобирао за њега.

Највећа мобилизација Срба у Америци

„Оваква организација и мобилизација српског расејања се у историји Америке није десила. Најважнији људи око председника тога су свесни. Србима су јако захвални. И треба да буду. Истим темпом идемо даље. Све ће се променити“.
Равасијева каже да Трампова победа пре свега значи стабилну економију САД, али и контролу нелегалне имиграције, без насилне промене демографске слике Америке, социјалног инжињеринга који је на сцени дуги низ година, у различитим сегментима. Људима је свега тога доста:
Доста им је цензуре, доста им је државних институција и агенција које се користе као оружје против држављана Америке и против легално изабраног председника. Све смо то видели, а кулминирало је са неколико покушаја атентата на председника Трампа. Дошли смо до историјског момента, да ова кампања у ствари није могла да се боље испланира, већ се десила спонтано. Па и због онога што се одиграло пред нашим очима, у тренутку кад је председник Трамп онако крвав успео да буде присебан, да устане и каже Американцима да наставе да се боре. Не знам какав маг треба да будеш да би то смислио, немогуће је“, каже нам Раваси.
Она истиче да је све водило као овој победи, па и чињеница да је Камала Харис била катастрофалан противкандидат и да њу нико није желео ни на парламентарним изборима.
„Ово ће ући у анале, ти милиони гласова које су демократе изгубиле. То ће ући у историју. Са друге стране „Срби за Трампа“ имају разлога да буду препоносни. Укључени смо у кампању од 2016. године кроз мој рад и контакте, а цео тим вредно ради. Крунисали смо то сви заједно овом величанственом победом. Она је доказ колико је Американцима стало до фундаменталне промене која мора да се деси. Не само овде, већ у целом свету. Ово су били историјски избори не само за нас, већ плантерано“, истиче наша саговорница.
Трамп је најавио да ће зауставити рат у Украјини, али да ли ће се заиста питати само он и његова администрација, шта је са дубоком државом? Шта је заиста реално очекивати у спољној политици, да ли ће бити заокрета везаних за односе са Русијом и Кином?
Председник Трамп се генерално води својим инстинктима, а они су чак и што се тиче спољне политике увек били на месту. Он је превасходно председник мира. Сетите се његовог претходног мандата и ове администрације под чијом палицом цео свет тренутно гори. Гори на све стране, на ивици смо нуклеарног рата, па и грађанског овде у Америци. Да ли ће дубока држава нестати? Покушаћемо свим силама да она нестане, али то је процес, она је грађена деценијама, не може се демонтирати преко ноћи, али верујем да су Трамп и његов тим научили лекције из протеклог периода, чак и на неким грешкама, јер он није схватао дубину и ширину корупције те мочварне дубоке државе. Али инстинкт му говори да треба да има добре односе са Русијом, добре односе са Кином, да треба да има добре односе чак и са Северном Корејом, са свим државама. Он као човек разуме да свака земља има право да заштити своје сопствене интересе, као што он треба да заштити националне интересе Америке. Полази са тог становишта.
Рекао је да ће зауставити рат у Украјини у року од 24 сата, рекао је да ће зауставити рат на Блиском истоку. Он их није ни започео. Он ће бити човек мира, јер то је његово основно начело. Наравно, биће ту саботаже, биће ту свега и даље то можемо очекивати. Дубока држава се успаничила, то је било врло евидентно у демократском табору током кампање. Тако су и изгубили. Нису могли ни да покраду довољно, јер је излазност била велика. Ми смо као људи на терену научили лекције и остали будни. Остали смо присебни, остали на бирачким местима. Ја сам била у Палм Бечу до 4 ујутро, док се сва бирачка места нису затворила и док се сваки легални листић није пребројао, док председник Трамп званично није прогласио победу и изашао пред све нас. Имала сам прилику да разговарам са људима који су заиста заслужни за ову његову победу. Опет ћемо врло блиско сарађивати. Мислим да ће се свет од овог тренутка променити под палицом председника Трампа. Надајмо се да ће све бити у реду до тренутка када треба да преузме званично свој државнички посао и да нећемо имати никакве сцене, нити неке озбиљније компликације. Али, то није искључено.
Шта Србија може да очекује? Медији преносе да би Ричард Гренел који одлично познаје проблематику Косова и Метохије могао бити на високој функцији. Има и оних који верују да би управо рад организације Срби за Трампа могао померити косовско питање. Да ли тако размишљају и Срби у Америци који су трећи пут гласали за Трампа?
Моја лична комуникација са Гренелом је сјајна свих ових година. Срби су изашли на изборе као једно јединствено бирачко тело. Обезбедили смо да се српски глас чује у Америци, пре свега нас као Американаца, али и људи који имају своје етничко, духовно, културолошко, па на крају и политичко порекло. Видећемо коју улогу ће амбасадор Гренел играти. Циљамо да ће бити државни секретар, а постоји могућности да буде и саветник за националну безбедност. Тај процес одлучивања тек почиње. Разговарала сам са људима који су заслужни за ову победу, они су веома свесни колико смо ми учинили. Захвални су нам на томе. Сада треба бити мудар. Сада нам се даје шанса.
Што се тиче Косова, имали смо прилику да видимо какав је однос председника Трампа и његове администрације. Било је много мање притиска, дијалог је био много конструктивнији, заснивао се на постулатима који су економске природе, образовне. Нису се бавили пуким политиканством које нас нигде није довело, као што су то радиле претходне администрације, као што то ради Брисел. Ништа од тога ми видели нисмо, а политиканти и бирократе себи су обезбеђивали наставак лепих позиција и плата. Трамп ће дефинитивно имати другачији однос, али то неће бити преко ноћи. Балкан вероватно неће бити примарни, има много горећих и важнијих ствари. Али некада је и најбоље да вас оставе на миру, јер ми морамо мало и да се окренемо себи. Америка мора да се окрене себи и да се бави својим проблемима и то је можда добра ствар, јер ће друге оставити на миру. Укључујући Србију и српски народ.
За поједине лидере Европске уније ово је велики ударац. Са друге стране, суверенисти се радују победи Трампа. Како видите његов однос према ЕУ, да ли ће Европа моћи мало слободније да дише, мисли својом главом?
Европа ће моћи слободније да дише ако сама са собом раскрсти да мора и она да се отараси перманентне дубоке државе, перманентне бирократије у Бриселу, Хагу, у свим сегментима друштва које не подржавају само демократе, већ и републиканци, такозвани јастребови, јер све је то исти новчић, са две стране. Председник Трамп и његови конзервативни саборци су потпуно другачија прича. Европа ће морати да размисли шта јој је чинити, јер је до сада сама себи пуцала у ногу. Видите шта се дешава са Шолцом, Макроном, са свима њима. Они су овде постали трећеразредни лидери који су неважни.
У изборној ноћи имала сам прилику да дам интервју за немачки недељник који је јако близак АФД, појавио се Најџел Фараж са којим сам разговарала. Били су ту и људи из Шпаније, из Мађарске. То је новонастали моменат у Европи који ће исту суверенистичку политику водити, сличну оној коју морамо и ми водити у Америци. Европа има страшне проблеме које имамо и ми овде. Све је скувано у истој кухињи, сценарио исти, редитељи, продуценти, извођачи радова су исти на све стране. Дубока држава поприлично отворено оперише по већ уходаној платформи, али ми смо њу већ добро сажвакали. Видећемо колико ће и НАТО и Европска Унија под тим новонасталим условима моћи да функционишу.
Олгица Раваси током обраћања Доналда Трампа у изборном штабу
Повратак Доналда Трампа у великој мери обезбедила је слобода говора на алтернативним медијима, подржали су га они који су се за њу борили, пре свега Илон Макс. Како ће се ствари даље кретати када је у питању ова важна тема, шта је са нама, руским медијима, да ли очекујете скидање медијских санкција?
Ради се о свим медијима који су под страшним притиском, страшном цензуром, али оно што је постало заиста отворено овде, што прави паралелни систем је једна медијска мрежа која се покренула кад је Маск преузео "X", бивши Твитер, кроз Такера Карлсона, када је напустио Фокс Њуз, кроз Џоа Рогана. Ти људи сада стварају паралелну медијску структуру кроз такозване подкасте. Мејнстрим медије овде више нико не узима за озбиљно, више их нико не прати, то је у ствари та слобода, људи схватају да могу да направе свој паралелни систем који ће се потпуно ослободити окова и ланаца дубоке државе. Она превасходно контролише медије, јер су мејнстрим медији продужена рука перманентне бирократије. Не ради се овде само о руским медијима, да ли су они заступљени овде у Америци или у Европи или било где, ради се о свим медијима. Ради се о основном постулату људске слободе, а то је слобода говора и слобода изражавања мишљења.
Све је заправо почело од бившег конгресмена Рон Пола 2012. године. Он је био такво освежење које је импресионирало младе људе да се укључе у политику. Он је и мене мотивисао да уђем у целу ову причу. Била сам први пут део званичне кампање 2012.године у његовој кампањи. То су генерације људи који су одрасли уз те идеале. Сада видимо моменат када те наше идеале слободе говора, једне заиста традиционалне, праве Америке, можемо да спроведемо. На прави начин, по Уставу, онако како је Америка заиста и замишљена и на начин каква је некада била и значила целом свету. Каква она у ствари треба да буде, а то је управо то „Америка на првом месту“ и тако се треба односити и према медијима и према свим људима који имају право да изнесу своје мишљење.
Да ли, с обзиром на личне и заслуге организације "Срби за Трампа", очекујете некакву улогу у структурама републиканске партије или у државним, с обзиром да бавите јако озбиљним пословима од којих зависи будућност?
Не бих прејудицирала ствари, нити тренутно коментарисала моје будуће планове. Пре свега треба да се наспавам, јер сам на дан избора била будна 24 сата. Бавим се јако озбиљним пословима и управо због њих смо и дошли до ове позиције, да из мојих контакта израсте организација Срби за Трампа и Српско - америчка алијанса САВА ПАК. Видећемо шта следи. Најважније је да председник Трамп дође до тог јануара, да званично постане председник, преузме палицу и уђе у Белу кућу. Видећемо ко ће где да буде, али за сада имамо заиста разлога да будемо поносни, јер смо протеклих девет година били део овако величанственог достигнућа.
Коментар