МУЛТИМЕДИЈА

Вештачка интелигенција оживела уметничка дела /фото/

Вештачка интелигенција је преузела улогу уметника и поново креирала слике уметничких слика и скулптура, дајући им нове карактеристике и стил који одговарају модерним идејама лепоте. Резултат је јединствена интерпретација која нам омогућава да видимо како би ова уметничка дела изгледала данас.
Sputnik
1 / 6

АИ је представио своју варијацију познате слике „Рођење Венере” Сандра Ботичелија. Ова слика, насликана 1486. ​​године, једно је од најпознатијих дела фирентинске сликарске школе.

2 / 6

Вештачка интелигенција је приказала како би чувена статуа Милоска Венера изгледала у савременом свету. Ова древна грчка скулптура настала је током хеленистичког периода између 130. и 100. године пре нове ере. е. То је једно од најпознатијих дела античке уметности и потиче из традиције Пракситела. АИ је, користећи напредне алгоритме и технологије, поново створио слику Венере, дајући јој нове карактеристике и стил који одговарају савременим идејама о лепоти.

3 / 6

АИ је представио своју варијацију бисте Нефертити - једног од најпознатијих дела древне египатске уметности. Овај стилизовани скулптурални портрет приказује Нефертити, жену реформаторског фараона Ехнатона, који је владао Древним Египтом од приближно 1351. до 1334. пре нове ере.

4 / 6

АИ је представио своју варијацију чувене слике "Дама са хермелином", Леонарда да Винчија.

5 / 6

АИ варијаација Ботичелијеве три милости, инспирисану фрагментом слике „Пролеће“ Сандра Ботичелија, насликане 1482. Прелепи трио милости (чедност, задовољство, љубав) оличава женске врлине и врлине које генерише лепота.

6 / 6

АИ је замислио како би у савременом свету изгледала чувена "Мона Лиза" Леонарда да Винчија. „Мона Лиза” је једно од најпознатијих сликарских дела, настало између 1503. и 1505. године.

Коментар