Брнабићева је на конференцији за новинаре рекла да не може да пренебрегне овакву чињеницу, да се такав предлог усвоји и да се "прави да се ништа није десило".
"Посланичка група Странке слободе и правде је ово урадила и ја не знам у којој европској земљи на свету би након оваквог чина људи који воде ту странку и посланичку групу били сматрани за озбиљне и кредибилне људе и како би људи који су се усудили да фалсификују потпис сопствене народне посланице могли да наставе да се баве политиком", рекла је Брнабићева.
"Нека покажу како изгледа одговорност у њиховом случају и поднесу моралну, политичку, људску одговорност за фалсификовање потписа у скупштини", рекла је Брнабић.
Брнабићева је рекла да је предлог за гласање о неповерењу Влади Србије вратила овлашћеном предлагачу, посланику Мирославу Алексићу јер је, како је истакла, за њу недопустиво да прихвати такав предлог и да допусти вређање Народне скупштине и посланика.
Додала је да је предлог за гласање о поверењу влади враћен због озбиљних неправилности и прекршаја због којих би, како каже, морала да реагује не само Етичка комисија Народне скупштине, већ и они који су потпис фалсификовали.
На питање да ли предлог опозиције о гласању о неповерењу влади враћа опозицији на поново потписивање како би поново поднели исти предлог или га неће прихватити због тих дешавања, Брнабићева је рекла да је предлог вратила због озбиљних неправилности, а да је на опозицији да ли ће поступак поново покренути или не.
Нагласила је да су увек уважавани сви захтеви опозиције за било каквом расправом и да су им посланици власти чак обезбеђивали кворум за те расправе, али да би прихватањем предлога са фалсификованом потписом била додатна увреда за достојанство Народне скупштине и те народне посланице.
''Не желим да будем детектив и да додатно вређам достојанство Скупштине тиме што бих, на основу овог искуства, морала сваки предлог опозиције појединачно да проверавам са сваким народним послаником који је потписан, свесно или несвесно, са његовим или њеним знањем, или као што смо чули, да тај народни посланик чује из средстава јавног информисања да је нешто потписао и да га нико никад није обавестио, нити звао да нешто потпише'', рекла је Брнабићева.
Додала је да је њена дужност била да врати ''срамотни предлог'' са лажним потписима и додала да не криви читаву опозицију и да верује да нису сви из опозиције знали да је потпис фалсификован.
''Верујем да нису знали, али морају они у оквиру опозиције сами да реше. Ја предлоге са фалсификованим потписима нећу никада давати у даљу процедуру. Шта ће они даље да ураде, то је на њима. Слободно могу поново да покрену поступак'', рекла је Брнабићева.
Навела је да је то што су још две народне посланице Странке слободе и правде, Ирена Живковић и Соња Пернат, напустиле ту посланичку групу доводи до значајних промена у опозицији и навела да очекује да ће то проузроковати другачију динамику у скупштинским расправама и самом раду парламента.
Погледајте и: