СВЕТ

Откривен сценарио дубоке државе – више су спремни да изазову нуклеарни рат него да признају пораз

Изјава адмирала Роба Бауера, да НАТО разматра превентивне ударе на Русију, води у даљу ескалацију, што дубока држава и жели. То што он говори део је ширег сценарија глобалистичке елите која је спремна да свет доведе до ивице нуклеарног рата, али није спремна да призна пораз.
Sputnik
Овако политиколог др Александар Павић коментарише изјаву начелника Војног комитета НАТО, адмирала Роба Бауера, који је на конференцији у Бриселу рекао да Алијанса разматра извођење превентивних „високо прецизних удара“ на територију Русије у случају оружаног сукоба са њом.
Према Бауеровим речима, потребна је комбинација високо прецизних удара који ће избацити из строја руске системе који се користе за напад на НАТО, који мора да изведе први удар.

Бауер је део шире слагалице

Наводећи да је Бауер само део шире постављене игре, наш саговорник подсећа да адмирал Бауер није једини који прети нуклеарним нападом на Русију – пре неколико дана из Стратешке команде америчких оружаних снага стигле су две поруке: прва да је Америка спремна на нуклеарну размену са Русијом, ако то буде потребно и да је спремна да у тој размени победи и друга, да је ова година била година акције, а да ће следећа година бити година убрзања.
„Имамо поруке и из саме одлазеће америчке администрације да се разматра давање Украјини нуклеарног оружја; имамо недавне консултације између Француске и Велике Британије о могућности слања војника у Украјину“, истиче Павић.
Међутим, Бауер је у својој изјави контрадикторан – начело превентивног рата је да се противник предухитри и да се напад изврши док је још неспреман за рат – дакле, у случају да НАТО изврши превентивни напад на Русију значило би да нападне први, тако да не може бити говора о томе да се напад за какав се Бауер залаже догоди након почетка евентуалног сукоба са Русијом.
Како Павић објашњава, поента и није у томе да се пружи логичан одговор или логичан концепт, већ само да се термин „превентиван рат“ увуче у свест људи.
„То је оно што ће да чује руско руководство и то је оно што ће додатно да подигне температуру у међународним односима, односима НАТО-а, Русије и Кине. У последњих 20-30 година, западни пи-ар стручњаци научили су њихове марионете, политичаре и генерале, да логика није примарна, да су примарне емоције и да се иде на сејање страха, неповерења. Када Бајден каже за Путина да је разбојник и убица, то нема везе ни са логиком, ни са резоном. То има везе са тим да треба да се повећа емотивни набој, да треба да се изазову реакције. Бауер не хаје много за логиком. Не искључујем да није ни свестан шта је рекао, али сам сигуран да му је неко рекао, наредио да употреби фразу ’превентивни удар’“, наводи Павић.

НАТО прави лудим цео свет

Бауер је признао да је украјински конфликт део ширег, како је рекао, „глобалног изазова“ и истакао да се у свету тренутно дешава ребаланс снага између Сједињених држава и Кине. За Сједињене државе и њихове сателите, цео свет је шаховска табла – они нису одустали од претензија да контролишу глобална дешавања и утичу на њих.
„Они још нису одустали од једнополарног начина размишљања – свако ко је потенцијални или стварни такмац мора да буде сузбијен на било који начин. Постоји много начина да се преуреде односи између САД, Кине и Русије. Врло креативна идеја јесте да се седне за сто, ако треба данима, а не да се звецка нуклеарним оружјем, не да се ескалира, да се упућују претње и увреде“, објашњава Павић.
Такође, Бауер је у свом излагању поновио стару причу о томе како су се источноевропске земље слободном вољом прикључиле НАТО-у. На примеру Црне Горе најбоље се види колико је прикључење Северноатлантској алијанси било добровољно, наводи Павић – било је потребно исконструисати аферу „Државни удар“ да би се та земља без референдума прикључила НАТО-у. Слично је било и у случају Македоније, додаје он.

„НАТО се ширио стварањем новог баука. После распуштања Варшавског пакта није постојао ни један војни разлог за постојање НАТО-а, поготово што су дата обећања да се НАТО неће ширити на исток, што је безобзирно прекршено и сада се понашају као француска собарица“, коментарише Павић.

Зашто САД нису дозволиле СССР-у да инсталира ракете на Куби почетком шездесетих година прошлог века, него је избила најозбиљнија криза која је свет могла да одвуче у пропаст – зато што приближавање границама нуклеарне силе између осталог скраћује и време лета потенцијалних нуклеарних ракета – она је принуђена да одговори. А ако не може да спречи, она ће подићи улог и наоружавати се.
„То у НАТО-у врло добро знају и покушавају да нас праве лудим. Акт добре воље био би да је НАТО распуштен јер није било потребе за његовим даљим постојањем, а колико су мирољубиви видели смо током агресије на нас 1999“, каже Павић.
На исти начин у НАТО-у се „праве Тоше“ када је у питању Украјина – да су испуњени Мински споразуми, никада не би дошло до руске Специјалне војне операције. Упркос свему, Запад је у Украјини организовао чак две обојене револуције.

„Зашто су довели Украјину у ситуацију да ратује са једноверним и једнокрвним народом са друге стране границе, то је питање које треба да се постави. Русија није показивала ни грам претензија према Украјини, док није дошло до друге обојене револуције 2014. и док рускоговореће становништво није постало угрожено. Ту није требало уопште да дође до војног сукоба, а он је управо резултат ширења НАТО-а, чији је Роб Бауер високи званичник“, закључује Павић.

Специјална операција у Украјини
Адмирал НАТО-а: Алијанса разматра високо прецизне ударе на Русију у случају сукоба
Погледајте и:
Коментар