Према његовим речима, бројни кључни сектори који би могли дати алтернативна мишљења о ризицима нису били ангажовани приликом разматрања.
„Стратешке импликације дејстава председника, укључујући чињеницу да и Бајден као и руски председник Владимир Путин имају нуклеарно оружје под контролом, нису биле до краја разрађене“, пише Херш.
Поред тога, новинар скреће пажњу на проблеме у приступу Бајденове администрације спољној политици.
Он подсећа да су односи са Кином такође нарушени због тежњи САД да се мешају у унутрашња питања других земаља. То се испољило на састанку у Енкориџу 2021. године, када је кинеска делегација напустила преговоре након оптужби на рачун Вашингтона.
Према мишљењу стручњака које Херш цитира, приступ новоизабраног америчког председника Доналда Трампа завршетку сукоба ставља акценат на војне преговоре и одбацивање политичких предрасуда.
„Реалност је важнија од политике, а историја важнија од наслова“, наводи новинар речи једног од извора.
Руски председник Владимир Путин је у прошлонедељном обраћању рекао да су Оружане снаге Русије 21. новембра тестирале балистичку ракета средњег домета без нуклеарног пуњења „орешник“. Руске оружане снаге су извеле комбиновани напад на војни објекат Украјине, као одговор на нападе ракетама дугог домета на Русију. Напад је изведен на војну фабрику „Јужмаш“ у Дњепропетровку у којој се производи, између осталог, и ракетна техника. По речима Путина, ракету не могу да пресретну савремени системи ПВО. Она лети брзином од 10 маха – 2,5-3 километра у секунди.
Погледајте и: