Он је нагласио да је улагање у развој сточарства и привлачење инвестиција у домаћу прерађивачку индустрију стратешки циљ и опредељење државе Србије и позвао руске инвеститоре да уложе у изградњу нових, модерних фарми у нашој земљи и у прераду српских житарица, воћа и поврћа, саопштило је ресорно министарство.
Осврћући се на недавно одржано 20. заседање Међувладиног српско-руског комитета за трговину, економску и научно-техничку сарадњу у Санкт Петерсбургу, на којем је истакнуто да је пољопривреда једна од приоритетних области сарадње две земље, Мартиновић и Старостин су изразили интересовање за повећање спољнотрговинске размене пољопривредно-прехрамбених производа између Србије и Русије.
Наводећи да наша држава има репрезентативне институте који производе високо квалитетни семенски и садни материјал и прате најсавременије трендове у науци и њихову примену у пракси, Мартиновић је предложио интензивирање сарадње између српских и руских научно-истраживачких установа.
Старостин је истакао да су Руси посебно заинтересовани за партнерство новосадског Института за ратарство и повртарство и нижњегородског Комбината уљарица и масноћа.
Закључено је да су Србија и Русија не само стратешки партнери, већ и искрени пријатељи, чији су се односи кроз историју заснивали на међусобном поверењу и подршци.
Мартиновић се осврнуо и на недавна дешавања на АП Косово и Метохија и указао да је српски народ у нашој јужној покрајини лишен основних људских права и суочен са страшним притисцима и нападима, због чега је подршка Руске Федерације у виду поштовања суверенитета и територијалног интегритета Србије у оваквим тренуцима посебно значајна.
Погледајте и: