СРБИЈА

Јевтић: Не одустајемо од живота на КиМ, циљ на изборима осигурање опстанка Срба кроз институције

Потпредседник Српске листе и председник општине Штрпце Далибор Јевтић изјавио је да је та странка донела одлуку да учествује на изборима у АП КиМ у фебруару како би обезбедила интересе, права и опстанак Срба у покрајини кроз институције.
Sputnik
Jевтић је поновио да је циљ Српске листе да освоји свих 10 мандата на изборима 9. фебруара како би се обезбедио опстанак, безбедност и достојанствен живот Срба у АП КиМ, упркос провокацијама премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија.
Ситуација за Србе у јужној покрајини никада није била тежа него током Куртијеве владавине, оценио је Јевтић, истичући да је забрана учешћа српских посланика на седници скупштине тзв. Косова и узурпирање зграда српских институција јасна порука Куртијевог режима да су Срби непожељни у јужној покрајини.
„Борићемо се и изборити. Не одустајемо од живота на Косову“, поручио је Јевтић.
О новим потенцијалним покушајима да се забрани приступ српским посланицима да присуствују седницама скупштине, Јевтић је за РТС навео да очекује изазове, али и додао да „ћемо бити овде и да ће нас бити још више“.
Он је указао на тенденцију Куртијеве владе да смењује Србе који се супротставе његовим одлукама о даљем угњетавању српског народа, што је још један разлог због којег је непоходно да, како је навео, Српска листа освоји свих 10 мандата у фебруару.
Јевтић је рекао да се Куртијева влада показала као неуспешна политички и економски, због чега се Курти нада да ће нападима на Србе, између осталог кроз неосноване оптужбе за одговорност за експлозију на каналу Ибар-Лепенац, однети победу на изборима.
Он је такође упозорио на Куртијев наводни циљ да прогласи Српску листу „терористичком“ и оптужи званични Београд за умешаност у експлозију, како би освојио нови мандат и потенцијално послао војску на север Косова и Метохије.
Председник општине Штрпце је указао и на недоследност међународне заједнице, која позива на учешће Срба у институцијама у АП КиМ, како би се постигло „мултиетничко друштво“ у српској покрајини, али не реагује на протеривање српских посланика из скупштине у Приштини.
Погледајте и:
Коментар