Српска листа на изборе, излази са најјачим саставом људи до сада, који ће да се боре за наше грађане, рекао је Симић, додајући да међу њима има и много нових лица, бивших посланика, градоначелника, али и угледних професора, лекара, судија, људи који нису били део политичког живота у претходном периоду, али уживају поштовање Срба на КиМ.
Навео је да је на листи и Драгица Гашић, једина српска повратница у Ђаковицу, која је имала великих проблема и доживела ужасне нападе.
„Нама је посебна част то што је Драгица прихватила позив председништва Српске листе да буде заједно са нама на листи за кандидата за посланике. Она је хероина српског народа 21. века“, истакао је Симић.
Он је поновио да је циљ Српске листе да освоји свих 10 мандата колико у парламенту припада Србима, јер би у супротном, како је рекао, била окрњена снага српског народа у парламенту и омогућено да будући носиоци власти могу да бирају себи подобне Србе као што су то урадили пре неколико година.
„Ми и сада имамо у Приштини људе који су пореклом Срби, али који апсолутно раде против интереса српског народа, па често имамо ситуацију да они гласају за отимање српске земље у Лепосавићу и Зубином Потоку, али исто тако да ћуте када се дешавају инциденти у којима страдају наша деца од руку албанских специјалаца који су окупирали север Косова и Метохије“, навео је Симић, уз оцену да то никако не сме да се дозволи.
Према његовим речима, постоји и правни аспект јер, како је рекао, уколико ти Срби буду успели да уђу у парламент и уместо да Српска листа има свих 10 посланичких мандата у рукама српског народа, они ће „легално омогућити да се Косово уједини са Албанијом“.
„Омогућиће да се отму српски средњовековни манастири, одакле потиче духовност српског народа, да се промене заштићене зоне око тих манастира и омогући, на пример, да се у непосредној близини бисера српске и светске архитектуре, манастира Грачанице, сазида некакав хотел или нешто слично", рекао је Симић.
Говорећи о ситуацији на КиМ, Симић је за ТВ Прва навео је да се за многе инциденте које су Срби преживели у претходних неколико година од стране параполицијских јединица епилог још чека.
„На пример још чекамо ко ће бити осуђен за напад и покушај убиства Стефана и Милоша Стојановића, скоро пре две године, на Бадњи дан. Та сезона лова на Србе, хапшења без основа, држање Срба у тамницама, отимања имовине, забрана уласка књига, штампе, и даље траје на простору Косова и Метохије“, указао је Симић.
Навео је да се у српским срединама још не осећа одлука да се омогући долазак робе из централне Србије на КиМ, зато што роба улази искључиво преко прелаза Мердаре.
„То мотивише све представнике Српске листе, а верујем и српски народ на простору Косова и Метохије, да изборе 9. фебруара искористимо, како би полуге власти повратили у своје руке и како би променили оно што данас имамо на северу у Косово и Метохији, а то највише личи на окупацију“, закључио је Симић.
Погледајте и: