Селаковић је подсетио да ће зграда некадашње фабрике хартије Милана Вапе а потом седиште Југошпеда у Београду, саграђена почетком прошлог века, бити ново седиште нашег најпосећенијег музеја.
„У Булевару Живојина Мишића, односно новом делу Београда на води, биће једно од најважнијих културних седишта не само у нашој престоници и у Србији, већ на читавом Балкану. Управо захваљујући победничком архитектонском решењу, које ће бити разрађивано и спровођено, уверен сам да ће Београд добити једну фантастичну симбиозу старе класичне, индустријске и модерне архитектуре“, рекао је Селаковић.
Министар културе је навео да ће Музеј Николе Тесле, уместо досадашњих 250 квадрата преласком у нов простор добити своју нову кућу на готово 6.000 квадратних метара,
„У одлазећој 2024. години Музеј Николе Тесле посетило је рекордних преко 180.000 посетилаца, највише икада и то углавном индивидуалних. Уверен сам да ћемо реализацијом овог пројекта, као дела програма 'Скок у будућност Србија 2027' Београд учинити још препознатљивијим на културној мапи Балкана, Европе али и света“, поручио је Никола Селаковић.
На међународни конкурс, који је трајао од 14. октобра до 17. децембра, за ново архитектонско решење некадашње фабрике хартије Милана Вапе у коју ће бити измештен Музеј Николе Тесле пристигло је 46 пријава.
Погледајте и: