Он је рекао и да ће Србија лобирати и понудити добре услуге, а да ће "велики" гледати шта је њихов интерес.
"Председник Вучић заиста овим предлогом ставља нашу земљу додатно на мапу у међународној заједници и чак и да до сусрета никада не дође, Србија је препозната данас у међународној арени као земља која може, која је поуздана, која је кредибилна и која се зато разматра као једна од могућих локација за такве самите и сусрете", рекао је Ђурић за Танјуг.
Ђурић каже да је Србија и у прошлости била домаћин различитим разговорима за које се у јавности не зна, попут разговора о Авганистану, Блиском истоку.
"И данас смо спремни да понудимо све наше ресурсе да помогнемо томе да се глобални проблем реши", додао је он.
Коментаришући разматрање Србије као домаћина за тај састанак, Ђурић каже да сама чињеница да је наша земља "у игри за тако нешто и да је то доживљено као нешто што је прихватљиво у свету, нас издиже из блата свакодневних балканских сукоба и подела".
Шеф српске дипломатије додаје да у те сукобе и поделе желе да нас увуку поједини регионални политичари којима се, како истиче, никако не допада да Србија одскочи било у економском погледу, инфраструктурном или када је реч о угледу у међународној заједници.