"Тако ћемо моћи да постигнемо договор како бисмо заштитили нашу националну безбедност", навео је Трамп и додао да би желео да САД имају 50 одсто власничког удела у заједничкој платформи са садашњим или новим власницима.
"На тај начин ћемо спасити Тик-ток, задржати га у добрим рукама и омогућити му слободно изражавање. Без америчког одобрења, нема ТикТока. Са нашим одобрењем, он вреди стотине милијарди, а можда и билиона долара", написао је он.
Трамп је то објавио на својој друштвеној мрежи „Истина“, након што су данас милиони корисника Тик-тока у САД увидели да више не могу да приступе тој апликацији или платформи, пренео је АП.
На истој мрежи је поручио да треба сачувати Тик-ток, након што је та платформа престала да ради у САД у суботу увече.
Према закону који је донео амерички Конгрес, а потписао председник Џозеф Бајден прошле године, матична кинеска компанија којој припада Тик-ток има рок од девет месеци да прода свој огранак у САД одобреном купцу.
Према том закону, актуелни председник би могао да одобри продужење рока, а Трамп је јуче казао да би највероватнија опција коју разматра било продужење за 90 дана.
Тик-ток је синоћ нестао из продавница апликација Епла и Гугла, пренео је Ројтерс.
"Закон о забрани Тик-тока усвојен је у САД. Нажалост, то значи да за сада не можете да користите Тик-ток. Срећни смо што је Трамп наговестио да ће радити са нама на решењу да вратимо Тик-ток када он преузме дужност", наводи се у поруци на тој апликацији.