Макаби у Београду дошао на корак од Фајнал фора Евролиге – Петрушев одличан против Барселоне

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркашка лопта
Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2024
Кошаркаши Макабија савладали су Панатинаикос у Београду резултатом 85:83 чиме су повели 2:1 у четвртфиналној серији плеј-офа и стигли на победу од пласмана на Фајнал фор Евролиге.
Макаби је прек око хиљаду својих навијача у београдској дворани "Александар Николић" одлично отворио меч и водио после прве деонице резултатом 23:11 иако је и овај меч, као и други у серији, играо без повређеног Вејда Болдвина.
Није успео Панатинаикос да се примакне у другој деоници, па је на полувремену било 46:37 за Понос Израела.
Највећих плус 18 Макаби је имао средином треће деонице - 57:39, а у последњих 10 минута ушло се са 67:56 за изабранике Одеда Каташа.
Почетком последње деонице Панатинаикос је пришао на минус шест (63:69), али је макаби одбио тај напад и имао 78:65 у 34. минуту.
Везаним тројкама Јаниса Папапетруа и Кендрика Нана Панатинаикос је два минута пре краја смањио на 77:81.
Нан је новом тројком смањио на 82:83 на 76 секунди до краја, а Матијас Лесор је 42 секунде пре краја искористио само једно од два слободна бацања за изједначење.
Четрнаест секунди пре краја Лесор је блокирао Лоренца Брауна. Две секунде пре краја Браун реализује оба бацања, а Нан промашује тројку за победу гостију.
Расположени Џош Нибо је са 22 поена предводио Макаби, 16 је дао Браун, а 13 Бонзи Колсон. Кендрик Нан је дао 25 поена за Панатинаикос, Јоанис Папаетру 17, Матијас Лесор 14, а Константинос Митоглу 10.
Четврти меч серије игра се у четвртак, такође у дворани "Александар Николић".
Барселона је савладала Олимпијакос са 82:80 после продужетка и повела са 2:1 у серији. За домаћи тим из Пиреја одличан меч одиграо је Филип Петрушев који је меч завршио са 18 поена и пет скокова.
Био је најефикаснији на утакмици. Никола Калинић уписао је пет поена и шест скокова.
Пласман на Фајнал фор који се одржава у Берлину од 24. до 26. маја обезбедиће клуб који први стигне до три победе.