Портал наводи да је међу првим гостима на церемонију стигла глумица Мишел Вилијамс у пратњи једне од оснивачица покрета „И ја“ (Me too) Тарани Берк.
"It's 2018, marijuana is finally allowed and sexual harassment finally isn't."
— NBC News (@NBCNews) January 8, 2018
Golden Globes host Seth Meyers takes aim at Hollywood men accused of sexual harassment.
More on #GoldenGlobes: https://t.co/UcmZRvmjB0 pic.twitter.com/D8IGWshwB0
„Борба за жене, како би се оне једноставно чуле и препознале у свету у којем доминирају мушкарци, мора да се заврши“, наводи се у предлогу, који је у публикацији.
Meryl Streep says women feel "emboldened in this particular moment to stand together in a thick black line." https://t.co/NpHrQ9bwGx
— AP Entertainment (@APEntertainment) January 7, 2018
More #GoldenGlobes coverage here: https://t.co/ULYao5pXYF pic.twitter.com/Ok7dfkzVQq
Покрет планира да издвоји 13 милиона долара из фонда за заштиту жена које раде у „мање привилегованим областима“ и које су изложене узнемиравању на послу.
Catherine Zeta Jones looking STUNNING on the Golden Globes Red Carpet!! 🔥✊🖤#GoldenGlobes2018 #TIMESUP pic.twitter.com/Ylkn1gX5g6
— Sarange (@SarangeSource) January 7, 2018
Покрет „И ја“ се појавио 2017. године након што је „Њујорк тајмс“ објавио резултате истраге у којој су многе глумице оптужиле филмског могула Харвија Вајнстина за сексуално злостављање, нападе и силовања.
“I want all of the girls watching here now to know, that a new day is on the horizon.” @Oprah accepts the 2018 Cecil B. de Mille award. #GoldenGlobes pic.twitter.com/hbquC1GBjm
— Golden Globe Awards (@goldenglobes) January 8, 2018
Од тада су многи мушкарци у осталим областима, укључујући политику и новинарство, били присиљени да поднесу оставке након оптужби за непримерено сексуално понашање.