„После изјава Турске о могућној операцији, САД и Француска су повећале своје војно присуство у овом региону, где су иначе присутне и британске снаге. САД су разместиле своје специјалне снаге у Саџури у околини Манбиџа, означивши тиме ’црвену линију‘ чије би пресецање међународна коалиција могла да тумачи као напад, што би повукло одређене последице, односно оружана дејства у знак одговора. Наш савез са снагама коалиције и даље је на снази и ту се ништа није изменило. Коалиција наставља да подржава Демократске снаге Сирије“, изјавио је Бози.
Наш саговорник наводи да Турска није успоставила споразум са САД.
„Да је Анкара постигла договор са Вашингтоном, САД не би наставиле са испорукама оружја и опреме у Манбиџ, ни са повећавањем свог присуства у том региону. Војни савет Манбиџа је, са своје стране, у случају напада спреман да се супротстави и до последње капи крви штити своје територије“, одлучан је Бози.
Информацију о присуству америчких, британских и француских војних снага је у интервјуу за Спутњик потврдио и Резан Гуло, министар одбране курдског кантона Џезире, који улази у састав Федерације северне Сирије, коју је једнострано прогласила Партија демократског савеза.
„Војни контигент САД, Велике Британије и Француске у оквирима подршке међународне коалиције не налази се само у Манбиџу, већ и у Дејр ел Зору, Раки, Табки и Тел Абјади. Снаге међународне коалиције значајно јачају своје присуство на северу Сирије“, изјавио је Гуло.