Лист „Гардијан“ је, позивајући се на изворе, пренео да је агенција, конкретно, тражила дискредитујуће податке о Бену Родсу, саветнику за националну безбедност и стратешке комуникације бившег председника.
Друга мета детектива био је помоћник бившег америчког потпредседника Џозефа Бајдена за националну безбедност, Колин Кал.
„Гардијан“ наводи да је компромитујући материјал био потребан како би се дискредитовао актуелни нуклеарни споразум са Ираном.
Према информацијама листа, требало је да детективи посвете посебну пажњу контактима саветника са проиранским лобистима и медијима који подржавају споразум.
Иран и „шесторка“ међународних посредника (Русија, САД, Велика Британија, Кина, Француска и Немачка) закључили су 14. јула 2015. споразум о решавању дугогодишњег проблема иранског нуклеарног програма — Заједнички свеобухватни акциони план, чија имплементација скида са Ирана економске и финансијске санкције које су раније увели СБ УН, САД и Европска унија. План је ступио на снагу 16. јануара 2016. године.
Са своје стране, Трамп је више пута споразум са Ираном назвао „штетним“, тврдећи да он није спречио могућност Ирана да ствара нуклеарно оружје, већ га је само одложио. Амерички председник је 12. јануара 2018. године изјавио да ће САД изаћи из споразума ако у њега не буду унете измене израђене током преговора са европским земљама.
Крајем априла, портпарол америчке администрације изјавио је да су Сједињене Америчке Државе, као и Француска, Немачка и Велика Британија, оствариле напредак у преговорима о уношењу корекција у споразум о иранском нуклеарном програму, али да засад није пронађено коначно решење.